Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Na kogo postawi prezes PZPN?

Wybór selekcjonera reprezentacji Polski na finiszu! Kto będzie nowym trenerem kadry? [WIDEO]

2023-01-22 16:36

24 stycznia na Stadionie Narodowym w Warszawie poznamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes PZPN Cezary Kulesza (61 l.) oznajmił, że już wybrał trenera Biało-Czerwonych. Tym razem ma postawić na cudzoziemca. Czy będzie nim Paulo Bento? Podczas gali tygodnika "Piłka nożna" o wyborach nowego trenera mówił Łukasz Wachowski, sekretarz PZPN.

Kogo wyczaruje prezes Kulesza?

W czwartkowe popołudnie (19 stycznia) portal TVP Sport dotarł do informacji, że nowym selekcjonerem drużyny narodowej zostanie właśnie Portugalczyk. Czy potwierdzi się to jutro podczas oficjalnej prezentacji? Szef polskiej federacji chciał szkoleniowca, który będzie miał doświadczenie w pracy z drużyną narodową. Bento spełnia te kryteria. Przez cztery lata prowadził Portugalię (półfinał Euro 2012, faza grupowa MŚ 2014). Ostatnio także przez cztery lata związany był z Koreą Południową. Na mistrzostwach świata w Katarze jego podopieczni wyszli z grupy, a turniej zakończyli na 1/8 finału.

Prezentacja już 24 stycznia na Narodowym!

Wczoraj prezes Kulesza napisał w mediach społecznościowych, że wybór selekcjonera został zakończony. – Chciałbym poinformować, że konferencja prasowa, na której zostanie ogłoszony i zaprezentowany nowy selekcjoner reprezentacji Polski, odbędzie się we wtorek na stadionie PGE Narodowym. Wybór nie był łatwy, ale wierzę, że z nowym trenerem przeżyjemy wiele pięknych chwil! – zaznaczył Kulesza na swoim profilu na Twitterze.

Sonda
Czy Paulo Bento to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji?
1. Sekretarz PZPN Łukasz Wachowski dociskany przez dziennikarzy w sprawie nowego selekcjonera. Jest konkretna deklaracja.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze