Michał Listkiewicz

i

Autor: Cyfrasport

Zakończył karierę 15 lat temu, były szef PZPN widzi w nim selekcjonera! Ten pomysł budzi kontrowersje

2021-12-29 12:02

Trwa giełda nazwisk pod kątem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Pomiędzy tymi, które pojawiają się regularnie, znajdują się także propozycje wzbudzające spore kontrowersje. Jedną z nich wysnuł były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Michał Listkiewicz. Widzi on przy pracy z kadrą szkoleniowca, którego nie ma w zawodzie od 15 lat!

Polski futbol reprezentacyjny znalazł się w bardzo niekomfortowej sytuacji. Raptem na trzy miesiące przed barażami o mistrzostwa świata z posady selekcjonera polskiej kadry zrezygnował Paulo Sousa. Tuż po tym, jak Portugalczyk formalnie rozstanie się z ekipą "Biało-czerwonych", prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, będzie musiał wybrać nowego selekcjonera. Na kogo postawi? Póki co nie wiadomo, ale jednym z największych faworytów jest Adam Nawałka.

Paulo Sousa jako selekcjoner polskiej kadry - ZDJĘCIA

Swoim pomysłem na obsadzenie stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski podzielił się także były prezes PZPN, Michał Listkiewicz. Jego idea wywołała spore kontrowersje i liczne komentarze wśród kibiców. Jak się okazuje, widzi on... duet Adam Nawałka - Jerzy Engel! Ta druga kandydatura jest niezwykle zaskakująca, gdyż autor awansu polskiej kadry na mundial w 2002 roku pozostaje poza zawodem od 15 lat.

ZOBACZ TEŻ: Rosjanie w popłochu! Boją się odejścia Paulo Sousy z Polski. Dlaczego?

Powyższy scenariusz z pewnością można określić jako nieprawdopodobny. A jaki wejdzie w życie faktycznie? To już okaże się w najbliższych dniach. Jeżeli nie dojdzie do niespodziewanego zwrotu akcji, lada chwila oficjalnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej rozstanie się Paulo Sousa, co otworzy drogę do podpisania kontraktu z innym selekcjonerem.

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?
Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze