Cezary Kulesza, Zenek Martyniuk

i

Autor: Artur Hojny/Super Express, jacek Kurnikowski/AKPA Cezary Kulesza, Zenek Martyniuk

Szczere słowa

Zenek Martyniuk nie zamierzał dłużej milczeć. Zdradził, dlaczego Cezary Kulesza został prezesem PZPN. Jednoznaczna opinia

2023-10-03 15:00

Zenek Martyniuk to jeden z najpopularniejszych polskich muzyków. Gwiazdor disco polo od wielu lat przyjaźni się z Cezarym Kuleszą, który pomógł mu rozwinąć karierę. Obecny prezes PZPN nie ma ostatnio lekko, a Martyniuk nie zamierzał dłużej milczeć. 54-latek zdradził, dlaczego Kulesza został szefem PZPN.

Zenek Martyniuk to postać, której nie trzeba przedstawiać prawdopodobnie żadnemu Polakowi. Gwiazdor disco polo od wielu lat cieszy się olbrzymią popularnością, ale nie wszyscy wiedzą, że za jego sukcesem w dużej mierze stoi Cezary Kulesza. To właśnie obecny prezes PZPN w 1994 roku założył wytwórnię fonograficzną Green Star, która do dziś współpracuje z wieloma gwiazdami disco polo. Jedną z nich jest właśnie Martyniuk, który wypłynął na szerokie wody jako lider zespołu Akcent. Muzyk zna piłkarskiego działacza od ponad 30 lat, ale dopiero ostatnio głośno wypowiedział się na temat przyjaciela stojącego za sterami PZPN.

QUIZ. Jak dobrze znasz reprezentację Polski?!

Pytanie 1 z 10
Kto jest najlepszym strzelcem w historii polskiej kadry?
Robert Lewandowski

Zenek Martyniuk szczerze o Kuleszy w PZPN

- Z Czarkiem znamy się już ponad trzydzieści lat. Bardzo fajny kumpel. Wie, czego chce. Wiele w życiu osiągnął. Jest świetnym menedżerem. Dlatego został wybrany na prezesa PZPN. Przez te lata nigdy się na nim nie zawiodłem - powiedział Martyniuk w rozmowie z "Faktem". Okazuje się, że ich znajomość opiera się nie tylko na muzyce, lecz także na pasji do piłki nożnej! Kulesza z piosenkarzem interesują się piłką i mieli nawet okazję razem grać.

Jak to na hali, człowiek był wszędzie i w obronie, i w ataku. Ale na dużym boisku uwielbiałem rozgrywać, być mózgiem drużyny - opowiedział discopolowiec o meczach rozgrywanych w hali Włókniarza Białystok.

Najnowsze