Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfrasport Reprezentacja Polski

zgadzacie się?

Złapiecie się za głowy, jak usłyszycie, co trener Albanii mówi o Polsce. Tak wypowiedział się o sile naszego zespołu

2023-09-10 8:00

Reprezentacja Polski już dziś, 10 września, rozegra kolejny mecz eliminacji EURO 2024, a jej rywalem będzie Albania. Co prawda Polska wygrała pierwszy mecz u siebie 1:0, ale stadion w Tiranie to niezwykle gorące miejsce i trybuny z pewnością dodaną skrzydeł miejscowym. Na konferencji prasowej przed meczem ciekawe zdanie na temat polskiej drużyny ma Sylvinho, selekcjoner reprezentacji Albanii.

Reprezentacja Polski obecnie plasuje się na 3. miejscu w grupie eliminacji EURO 2024 z 6 punktami na koncie po 4 meczach. Polacy wygrali z Albanią i Wyspami Owczymi, a przegrali z Czechami oraz Mołdawią. Na 2. miejscu, punkt przed nami, plasuje się właśnie Albania, z którą dziś zagramy mecz wyjazdowy, a dwa punkty przed Polską plasują się Czechy, które również nie ustrzegły się różnych wpadek. Wygrana z Albanią pozwoliłaby wskoczyć Biało-Czerwonym na 1. miejsce (Czesi grają kolejny mecz dopiero 12 października), a tylko dwa pierwsze miejsca dają bezpośredni awans na EURO 2024. O zwycięstwo jednak łatwo nie będzie – Albania jedyny mecz przegrała właśnie z Polską, a później ograła Mołdawię i Wyspy Owcze, a w ostatnim meczu zremisowali na wyjeździe 1:1 z Czechami.

Albania zagra o pełną pulę. Selekcjoner nie pozostawił wątpliwości

Przed meczem selekcjoner Albanii Sylvinho zapowiada, że jego drużyna zagra w tym meczu o trzy punkty. Nie jest to jednak jakiś wyraz lekceważenia polskiej drużyny, bowiem takie jest nastawienie brazylijskiego trenera na każde nadchodzące spotkanie. – Nasz cel nigdy się nie zmienia: chcemy wygrać. Jesteśmy gotowi na wygraną z Polską – powiedział na konferencji prasowej.

Zdecydowanie bardziej szczegółowo wypowiedział się na temat samej reprezentacji Polski i okazuje się, że darzy on nas zespół wielkim szacunkiem – a po ostatnich wyczynach naszej kadry można się zastanawiać, czy nie przesadza w chwaleniu polskiego zespołu. – Reprezentacja Polski jest znakomitą drużyną. Ma za sobą wielką historię. Teraz może pochwalić się takimi zawodnikami jak Lewandowski czy Zieliński. Jesteśmy przygotowani na grę przeciwko Lewandowskiemu, ale nie tylko przeciwko niemu. Szanuję każdego polskiego zawodnika. Polska to drużyna z dużą jakością, o bardzo dobrym wyszkoleniu technicznym – komplementował Biało-Czerwonych Sylvinho.

Futbologia Extra, odc. 6
Najnowsze