Fernando Santos

i

Autor: Łukasz Grochala/Cyfrasport Fernando Santos

Czas na mecze z Czechami i Albanią

Znamy cały sztab Santosa w reprezentacji Polski! Jest nowa twarz, doskonale ją znacie

2023-03-17 13:21

W piątek Fernando Santos nie tylko ogłosił kadrę na mecze z Czechami i Albanią w eliminacjach Euro 2024, ale zdradził także nazwiska, które znalazły się w jego sztabie. Portugalczykowi pomagać będzie m.in. były reprezentant Grzegorz Mielcarski.

W piątek oficjalnie do trzech portugalskich asystentów w sztabie Santosa dołączyli Mielcarski, Remigiusz Rzepka i Hubert Małowiejski. Rzepka i Małowiejski są doskonale znani z pracy w poprzednich sztabach reprezentacji Polski. Pierwszy z nich odpowiada za przygotowanie fizyczne, a drugi za tzw. bank informacji, czyli rozpracowanie rywali.

Grzegorz Mielcarski, Remigiusz Rzepka i Hubert Małowiejski w sztabie Fernando Santosa

Nową osobą będzie natomiast Mielcarski, były piłkarz kadry narodowej oraz m.in. FC Porto, Widzewa Łódź i Górnika Zabrze. Jaką konkretnie rolę będzie pełnić w sztabie? - Możecie określać, jak chcecie funkcję Grzegorza. On siedzi tutaj z nami, jest w sztabie, jego rola jest taka, jak wszystkich pozostałych. Wiem, jaką pracę i pomoc wniesie do naszego zespołu. Od poniedziałku będzie z nami na boisku, na treningach - tłumaczył Santos podczas piątkowej konferencji prasowej w Warszawie. Dodał również, że przy pracy z bramkarzami będzie pomagać Andrzej Dawidziuk, ale głównym trenerem piłkarzy na tej pozycji w kadrze jest Fernando Justino.

Sonda
Jak oceniasz decyzję Santosa o nie powołaniu Krychowiaka?
Jerzy Dudek: Fernando Santos będzie potrzebował trochę szczęścia!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze