Mariusz Rumak

i

Autor: Cyfrasport Mariusz Rumak

Zwolniono trenera reprezentacji Polski! Jest oficjalna decyzja

2021-11-15 12:47

Podczas gdy pierwsza reprezentacja Polski oczekuje na poniedziałkowe starcie z Węgrami na PGE Narodowym, w innych zespołach pod szyldem "Biało-czerwonych" zapadają istotne decyzje związane z obsadą poszczególnych stanowisk. Tym razem postanowiono podjąć kolejną - z ekipą U-19 rozstał się dotychczasowy selekcjoner, Mariusz Rumak.

W poniedziałkowy wieczór na PGE Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski zakończy eliminacje do mistrzostw świata - a raczej jej obecną fazę. Przed "Biało-czerwonymi" wciąż pozostaną bowiem marcowe baraże, w których ostatecznie okaże się, czy wywalczą przepustkę do Kataru. Nim jednak do nich dojdzie, Polacy podejmą jeszcze kadrę Węgier. I choć w tej potyczce wystąpią bez swojego kapitana i lidera, Roberta Lewandowskiego, to zawodnicy na murawie z pewnością będą chcieli się wykazać.

ZOBACZ TEŻ: Nerwowa sytuacja przed meczem Polaków. Sousa będzie miał problem? Konsekwencje mogą być opłakane

Tymczasem istotne decyzje zapadają na innych szczeblach reprezentacji Polski. Jak oficjalnie poinformowano, z posadą selekcjonera kadry U-19 pożegnał się Mariusz Rumak. Były szkoleniowiec m.in. Lecha Poznań czy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza prowadził drużynę w eliminacjach do mistrzostw Europy, ale nie zakwalifikował się z nią do kolejnego etapu walki o Euro. Tym samym podjęto decyzję o tym, aby nie kontynuować współpracy.

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że decyzją Zarządu w poniedziałek, 15 listopada 2021 roku Mariusz Rumak przestał pełnić obowiązki trenera reprezentacji Polski do lat 19. Mariusz Rumak w reprezentacji Polski do lat 19 pracował od marca 2021 roku. Kadra pod jego kierunkiem brała udział w kwalifikacjach do turnieju finałowego mistrzostw Europy, lecz nie zdołała awansować do drugiej rundy rywalizacji o awans. Polski Związek Piłki Nożnej dziękuje Mariuszowi Rumakowi za współpracę i życzy powodzenia w dalszej karierze" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Na tę chwilę nie wiadomo, kto będzie nowym selekcjonerem kadry U-19.

Cezary Kulesza prezesem PZPN. Kulisy wyborów | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze