Paweł Nastula spalił zdjęcie Putina

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Paweł Nastula spalił zdjęcie Putina

Mistrz olimpijski spalił zdjęcie Władimira Putina. Paweł Nastula tłumaczy swój radykalny krok

2022-03-03 5:44

Mistrz olimpijski w judo Paweł Nastula (52 l.) nie tylko popiera decyzję Międzynarodowej Federacji Judo IJF, która zawiesiła Władimirowi Putinowi godność honorowego prezydenta i ambasadora tej organizacji, lecz także wzywa do podjęcia zdecydowanych kroków celem położenia kresu najazdu Rosji na Ukrainę. Z tego powodu zdecydował się na radykalny krok.

– Każdy krok jest dobry, który wyraża choćby symboliczny sprzeciw wobec tego, co się dzieje, w tym wobec mordowania niewinnych ludzi – deklaruje Nastula, mistrz olimpijski z Atlanty 1996 i dwukrotny mistrz świata. – To jest bandytyzm. Nie chce się wierzyć, że ten człowiek był zdolny do czegoś takiego. Chociaż… To człowiek chory, który od lat prześladuje swoich rodaków i wsadza ich do łagrów. Teraz trzeba robić wszystko, co się da, żeby wywierać presję, aby wojska rosyjskie zostały wycofane. I chociaż sport i polityka nie powinny się łączyć, chociaż rosyjscy sportowcy nie są temu winni i jest mi ich żal, to powinna nastąpić całkowita ich izolacja od zawodów międzynarodowych. A Ukraińców podziwiam. Mówiło się, że ich zgniotą, a tymczasem bronią się skutecznie.

NIE PRZEGAP! Adam Małysz ostro wygarnął Putinowi. Nie gryzł się w język, opowiedział o jego związkach z liderem rosyjskich skoczków

Tak Paweł Nastula pomaga ukraińskich uchodźcom

Mistrz wraz z żoną przyszykowali szereg przedmiotów i przekazali je ukraińskim uchodźcom: materace, koce, ubrania, bandaże. Polski as judo nie miał okazji widzieć Władimira Putina na macie. Natomiast w innej sytuacji… – Dwadzieścia lat temu zaproszony byłem wraz z żoną na obiad w Warszawie, w którym uczestniczył Putin – wspomina. – Dzisiaj wzdragam się na myśl o tamtym zdarzeniu. Po raz drugi nie usiadłbym z nim do stołu. Niszczę zdjęcie z tamtego wydarzenia i niech zniknie ono z mojej pamięci - wspomina.

Po tych słowach Paweł Nastula podarł i spalił zdjęcie, które uwierało go jak cierń. W popielcową środę fotografia zamieniła się w popiół. Zdjęcia z tej sytuacji zobaczysz w galerii poniżej i w materiale wideo.

Zobacz także: Anna Lewandowska wzruszająco żegna zmarłą babcię! Smutne słowa chwytają za serce

Mistrz judo Paweł Nastula niszczy zdjęcie z kolacji z Putinem

Paweł Nastula: Kim jest? Osiągnięcia

Tej osoby fanom sportu z Polski przedstawiać nie trzeba. Na Igrzyskach Olimpijskich Atlanta 1996 zdobył złoty medal w judo w kategorii do 95 kilogramów. Dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza świata, trzy razy zostawał mistrzem Europy. Bił się dla legendarnej organizacji PRIDE, gdy zdecydował się na starty w MMA. Karierę kończył w organizacji KSW.

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze