Pele

i

Autor: Instagram/Pele Diego Maradona ŻONA DZIECI Ile dzieci miał Pele? RODZINA Czy Pele miał żonę?

Pele znowu był w szpitalu. Ma przerzuty nowotworowe?

2022-01-21 10:44

Jak już pisaliśmy, Brazylijczyk Pele wrócił do szpitala na kolejną chemioterapię. Legendarny piłkarz, trzykrotny mistrz świata, jest leczony z powodu guza okrężnicy. Informację podały ESPN i Reuters. Nie jest wykluczone, że Brazylijczyk przejdzie również kolejne badania, aby zlokalizować ewentualne inne zmiany nowotworowe. Mówi się o potencjalnych przerzutach, ale na razie nie ma potwierdzenia tych doniesień.

Częste wizyty Pelego w szpitalu same w sobie nie powinny niepokoić, gdyż wszystko wskazuje, że legenda futbolu po prostu odbywa w lecznicy rutynowe badania i terapię związane z leczeniem zmian nowotworowych. Reuters poinformował, że Pelego zwolniono ze szpitala po dwóch dniach pobytu. Podobnie było kilkakrotnie wcześniej w poprzednich tygodniach. Wówczas Pele też wrócił szybko do domu. Wszystko przez to, że na początku września ub. roku przeszedł operację guza okrężnicy, którego usunięto i oddano do badań histopatologicznych. Oprócz problemów z układem pokarmowym słynny Brazylijczyk od lat cierpi na problemy z biodrami. Guz został wykryty podczas rutynowych badań sercowo-naczyniowych i laboratoryjnych.

Złe wieści o legendzie piłki. Pele wylądował w szpitalu

Były reprezentant Polski wróci do Ekstraklasy? Klub ma myśleć nad sprowadzeniem napastnika, to byłby hit

Zwolnienie Pelego do domu potwierdziła klinika w Sao Paulo, w której odbywa leczenie chemioterapeutyczne. 81-latek został przyjęty do szpitala w minioną środę (19.01), a zwolniony w czwartek wieczorem. „Jest klinicznie w stabilnym stanie” – poinformował szpital im. Alberta Einsteina. Jak podkreślano, terapia dotyczy wykrytego kilka miesięcy temu guza jelita grubego. Nie potwierdzono na razie, ale też nie zaprzeczono doniesieniom sieci ESPN, która informowała, że u Pelego doszło do przerzutów nowotworu do płuc i wątroby.

Słynny menedżer ma poważne problemy ze zdrowiem. Mino Raiola trafił do szpitala, wylądował na OIOM-ie

Sonda
Czy Pele to najlepszy piłkarz w historii?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze