Złe wieści o legendzie piłki. Pele wylądował w szpitalu, przechodzi chemioterapię

2022-01-20 20:58
Pele
Autor: East News Pele

Bardzo niepokojące informacje napływają z Brazylii. Dotyczą olbrzymiej legendy futbolu, jednego z najlepszych piłkarzy świata. Pele trafił do szpitala. Kolejny raz z powodu leczenia guza okrężnicy.

Brazylijczyk Pele wrócił do szpitala na kolejną chemioterapię - informują światowe media. Legendarny piłkarz, trzykrotny mistrz świata, jest leczony z powodu guza okrężnicy. Informację podała w czwartek strona ESPN i powołująca się na nią agencja Reuters. Jak dodano, słynny Brazylijczyk przejdzie również kolejne badania, aby zlokalizować ewentualne inne zmiany nowotworowe.

Tego nie spodziewał się nikt! Pele zaczepił Jerzego Engela! Sytuacja, która zaskoczyła wszystkich

Na co choruje Pele?

Poprzednio był poddany chemioterapii w grudniu. Opuścił szpital w Sao Paulo tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Informowano wówczas, że 81-letni Pele jest w stabilnym stanie i będzie kontynuował leczenie guza okrężnicy. Były znakomity piłkarz przeszedł operację na początku września. Szpital opuścił po prawie miesiącu. Już wówczas lekarze zapowiadali, że czeka go chemioterapia. Oprócz problemów z układem pokarmowym legenda futbolu od lat cierpi na problemy z biodrami.

Noworoczny quiz sportowy. Co zapamiętałeś z 2021 roku?

Pytanie 1 z 38
Sukcesów nie brakowało także u Roberta Lewandowskiego. Ile bramek strzelił w sezonie 2020/2021 w niemieckiej Bundeslidze, bijąc rekord Gerda Muellera?

Kim był legendarny piłkarz, Pele?

Nazywany "królem futbolu" Pele triumfował w mistrzostwach świata w 1958, 1962 i 1970 roku. W 1959 zajął drugie miejsce w mistrzostwach Ameryki Południowej - Copa America. W 2000 roku w plebiscycie FIFA został uznany za najlepszego piłkarza XX wieku. Był legendą brazylijskiego Santosu. Karierę kończył w amerykańskim New York Cosmos. Zagrał 92 mecze w barwach "Canarinhos"!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze