Prezydent FIFA Gianni Infantino pod ostrzałem. Kryminalne zarzuty!

2020-07-30 16:00
MŚ Rosja 2018: Gianni Infantino
Autor: Alexei Nikolsky/Sputnik/AP Szef FIFA Gianni Infantino

W Szwajcarii wszczęto śledztwo w sprawie dotyczącej możliwych nieprawidłowości w działaniach jednego z najbardziej znanych działaczy sportowych na świecie, szefa Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), Gianniego Infantino.

Procedura kryminalna została podjęta na wniosek specjalnego urzędnika wymiaru sprawiedliwości, który ma zbadać powiązania pomiędzy szefem światowego futbolu a szwajcarskim prokuratorem generalnym Michaelem Lauberem. W ubiegłym tygodniu Lauber zrezygnował ze stanowiska po tym jak w postępowaniu sądowym wyszło na jaw, iż ukrywał fakt spotkań z Infantino i mówił nieprawdę swoim przełożonym w tym samym czasie, gdy jego biuro prowadziło śledztwo w sprawie korupcji w FIFA. Prokurator specjalny Stefan Keller, który zajmuje się sprawą postępowania Laubera i Infantino, uważa, że znalazł ślady wskazujące na kryminalny charakter ich działań.

Messi i Ronaldo będą WŚCIEKLI. Lewandowski w TYM bije ich na głowę

Jednym z ostatnich działań Kellera było więc otwarcie postępowania karnego przeciwko Infantino. Uważa, że szef FIFA mógł się dopuścić nadużycia stanowiska, złamania tajemnicy służbowej, pomocy przestępcom i podżegania do nielegalnych działań. Keller przyznał, że to nie musi być finalna lista zarzutów. FIFA nie skomentowała najświeższych decyzji prokuratorskich, natomiast Infantino korzysta z obowiązującego w Szwajcarii domniemania niewinności.

Widzew Łódź ma nowego trenera. „Zostawimy na boisku duszę, serce i... wątrobę” [WIDEO]

Rozpoznanie przez wewnętrzny sąd sprawy dyscyplinarnej przeciwko Lauberowi przyniosło konkluzję, że kilkakrotnie spotykał się on z Infantino, jednak nie robił z tych spotkań żadnych notatek. Potem obaj stwierdzali, że nie pamiętają treści rozmów. „Bazując na życiowym doświadczeniu, taki przypadek zbiorowej amnezji należy uznać za coś nienormalnego” – podsumował trybunał federalny.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze