Messi i Ronaldo będą WŚCIEKLI. Lewandowski w TYM bije ich na głowę

2020-07-30 17:31 DaO
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski

Robert Lewandowski od wielu lat należy do światowej piłkarskiej czołówki. Miniony sezon był tego potwierdzeniem, bo Polak notował rekordowe liczby w Bayernie Monachium. Co więcej znakiem rozpoznawczym kapitana reprezentacji stał się styl wykonywania rzutów karnych. Pod tym względem "Lewy" nie ma sobie równych na świecie w XXI wieku.

Nie jest tajemnicą, że Lewandowski należy do grona perfekcjonistów. Każdy element gry chce doprowadzić do idealnego stanu, co potem ma odzwierciedlenie na boisku. Kibice doskonale pamiętają, że ni stąd ni zowąd zaczął wykonywać rzuty wolne i szło mu to naprawdę bardzo dobrze. Jeszcze lepiej wygląda to, jeśli chodzi o rzuty karne. Tu Lewandowski jest w zasadzie nie do powstrzymania.

To będzie życiowa rola Krzysztofa Piątka?! Niemcy nie mają wątpliwości

BAJECZNE wakacje Lewandowskiego i Piątka! Wypoczywali jak KRÓLOWIE | FUTBOLOGIA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Polak wypracował sobie charakterystyczny styl ich wykonywania. Niemal cały czas obserwuje golkipera i bez patrzenia na piłkę uderza na bramkę. Taki sposób okazał się wręcz idealny, bo zmarnowana "jedenastka" przez Lewandowskiego zdarza się bardzo rzadko. Potwierdzają to statystyki, które pojawiły się w internecie. W XXI wieku Polak nie ma sobie równych.

Kolega Lewandowskiego wreszcie OCHRZCZONY. Topili go w jeziorze [ZDJĘCIE]

Na 51 prób wykorzystał aż 46, co daje 91,1% skuteczności. Polak za plecami zostawił takich zawodników jak Luis Figo, Rivaldo, czy brazylijski Ronaldo. Z napastnikiem Bayernu równać nie mogą się również największe gwiazdy. Cristiano Ronaldo może pochwalić się skutecznością na poziomie 84%. Jeszcze gorzej pod tym względem prezentuje się Leo Messi, który od Portugalczyka jest gorszy o nieco ponad 6 punktów procentowych.

Infografika: Tak najlepsi napastnicy świata strzelają karne!
Autor: Super Express Infografika: Tak najlepsi napastnicy świata strzelają karne!
Najnowsze