PRZERAŻAJĄCE sceny podczas ważnych zawodów. Kibice ranni po uderzeniu pioruna [WIDEO]

2019-08-25 9:01 MSo
FedEx Cup - ranni kibice
Autor: EastNews Ranni kibice podczas FedEx Cup

W Stanach Zjednoczonych odbywa się kolejna runda PGA Tour Championship sezonu 2019. Zawody przerwano z powodu silnej burzy. Jeden z piorunów, co zostało uwiecznione na wideo, uderzył niedaleko kibiców. W efekcie sześć osób trafiło do szpitala, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo!

Seria burz przeszła ostatniego dnia nad Stanami Zjednoczonymi. Jedna z nich przeszkodziła w spokojnym przeprowadzeniu kolejnych zmagań w ramach serii PGA Tour Championship w Atlancie. Podczas zawodów jeden z piorunów uderzył w drzewo tuż obok kibiców.

Siła rażenia była bardzo duża, wielu z fanów potrzebowało pomocy medycznej. Ostatecznie tylko sześciu z nich zostało przetransportowanych do szpitala. Jak informuje brytyjski "The Sun", u żadnego z nich nie ma zagrożenia życia. Zawody w Atlancie, w stanie Georgia przerwano do końca dnia.

Wcześniej zawodnicy oraz kibice zostali ewakuowani z pól golfowych w bezpieczne miejsce z powodu burzy. FedEx Cup kontynuowano po godzinie 16:17 lokalnego czasu. Niespełna pół godziny później doszło do incydentu. Wówczas organizatorzy podjęli decyzję o przerwaniu konkursu do niedzieli.