Liga Narodów, Polska – Bułgaria 3:0. Bartosz Bednorz pokazał moc [SKRÓT MECZU]

2021-06-09 21:23
Siatkówka, Liga Narodów, Bartosz Bednorz, Polska – Bułgaria
Autor: FIVB Bartosz Bednorz w meczu Polska – Bułgaria w Lidze Narodów

Wszystko zgodnie z planem: polscy siatkarze w siódmym meczu Ligi Narodów odnieśli szóste zwycięstwo, 3:0 (25:19, 25:15, 25:12) nad Bułgarią. Mecz miał spokojne tempo, letnią temperaturę i przebiegł pod znakiem spodziewanej dominacji Biało-Czerwonych. W drużynie bułgarskiej wystąpili niedoświadczeni zawodnicy, wynik mógł więc być tylko jeden. Rywal, choć ambitny i odważny, nie miał dość umiejętności, by nam zagrozić. Jeśli zdobywał punkty, to zwykle po błędach Polaków.

Dla jednego zawodnika reprezentacji Polski ta gra miała być może większe znaczenie niż dla innych podopiecznych Vitala Heynena. W naszych szeregach na pochwałę zasłużył po zdobyciu 14 pkt Bartosz Bednorz, mający za sobą w LN niełatwe mecze i świadomość, że musi wreszcie pokazać moc, by pozostać w grze o nominację olimpijską. I pokazał, dzięki soczystym bombom na zagrywce i ponadprzeciętnej grze w pozostałych elementach. Bednorz miał kapitalne statystyki przyjęcia – 90 procent oraz świetne ataku – 65 procent i choć trzeba brać poprawkę na niską klasę przeciwnika, to jednak dobra równa gra przez cały mecz do tej pory temu zawodnikowi na tegorocznej Lidze Narodów się nie zdarzyła. Heynen zapowiadał w „SE”, że Bednorz będzie dostawał szanse i ten mecz był najlepszym tego przykładem.

Michał Kubiak po pokonaniu Rosji komentuje grę kadry siatkarzy. „To będzie egzamin dla nas wszystkich” [WIDEO]

Liga Narodów. Polska - Bułgaria 3:0. Oto skrót meczu w załączonym materiale wideo:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze