Siatkówka, Bartłomiej Lipiński, przyjmujący, Trefl Gdańsk, AZS Olsztyn

i

Autor: AZS Olsztyn Bartłomiej Lipiński w barwach Trefla Gdańsk

Reprezentant Polski w siatkówce zmienia klub. „Najlepszy sezon jest zawsze przede mną”

2022-06-03 14:44

Przyjmujący reprezentacji Polski siatkarzy w sezonie 2021/2022 będzie występował w nowej drużynie. O transferze poinformował w piątek 3 maja Indykpol AZS Olsztyn. Zakomunikował, że jego nowym zawodnikiem został Bartłomiej Lipiński. Do Olsztyna kadrowicz Nikoli Grbicia trafia z Trefla Gdańsk. Podpisał roczny kontrakt.

Lipiński zajął z Treflem siódme miejsce w poprzednim sezonie PlusLigi, podczas gdy olsztynianie uplasowali się na wysokiej 5. pozycji. Przyjmujący nadmorskiej ekipy w całych rozgrywkach zaliczył 423 punkty (368 w ataku, 28 w bloku i 27 w polu serwisowym). Zdobył także 3 statuetki MVP dla najlepszego zawodnika meczu. Urodził się 16 listopada 1996 roku w Makowie Mazowieckim. Jego pierwszym klubem był KS Metro Warszawa, z którym zdobył m.in. brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, a na boiskach PlusLigi zadebiutował w barwach AZS Częstochowa (2015/2016). Reprezentował barwy BBTS Bielsko-Biała (2016/2017), włoskiego Pallavolo Azzurra Alessano (2017/2018), Chemika Bydgoszcz (2018/2019), saudyjskiego Al Ahli S.C. (2019) i Cuprum Lubin (2019/2020). Ma na koncie udział w zmaganiach kadry narodowej na Uniwersjadzie (srebro w 2019 r.).

Trener nazwał siatkarkę „małpą”. Wreszcie zabrał głos, ale nie przeprosił

Głos polskiej siatkówki Tomasz Swędrowski: Skomentowałem kilka tysięcy meczów

– Temat gry w Olsztynie był już od paru sezonów, jest to miasto bliskie mojemu sercu, bo mieszka tu moja rodzina – komentuje Bartłomiej Lipiński. – Podoba mi się klimat, jaki panuje w klubie oraz atmosfera, którą stwarzają kibice na meczach. Cieszę się na współpracę z trenerem Javierem Weberem, jego osoba miała również wpływ na moją decyzję o podpisaniu kontraktu. Do tego wszystkiego dochodzi piękne miasto, otoczenie natury. Myślę, że jest to miejsce, w którym z żoną będziemy czuli się bardzo dobrze. Mój cel to dalszy rozwój, gra lepsza niż w poprzednich sezonach oraz wygrywanie sporej liczby spotkań. Wierzę, że najlepszy sezon jest zawsze przed mną.

Bartosz Kurek ciepło wspomina poprzedniego selekcjonera: Będzie mi brakować trenera Heynena [WIDEO]

Szef AZS Olsztyn Tomasz Jankowski powiedział, że pozyskanie Lipińskiego stało się priorytetem w momencie, w którym było wiadomo, że z zespołem z Warmii żegna się Amerykann TJ DeFalco (ma grać w Resovii).

– Trener Weber zaproponował Bartłomieja Lipińskiego, z którym dość szybko udało nam się porozumieć. Uważam, że jest to świetny i perspektywiczny zawodnik, co pokazuje jego powołanie do reprezentacji Polski – mówi prezes Jankowski.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze