Vital Heynen spotkał się z prezesem PZPS Sebastianem Świderskim. Wiemy o czym rozmawiano

2021-11-26 22:56
Sebastian Świderski, Vital Heynen
Autor: Cyfra Sport Sebastian Świderski, Vital Heynen

Minęły już dwa miesiące od zakończenia przygody trenera Vitala Heynena z reprezentacją Polski siatkarzy. Belgijski selekcjoner zamknął polski rozdział brązowym medalem mistrzostw Europy. Teraz Polski Związek Piłki Siatkowej szuka nowego szkoleniowca. Jednak prezes Sebastian Świderski spotkał się w piątek 26 listopada z Heynenem. Jaki był cel spotkania?

Jak wiadomo, Heynena nie ma w gronie nieoficjalnie podawanych nazwisk kandydatów na trenera męskiej kadry. Jak powiedział niedawno sam Belg w rozmowie z „SE”, nie brał też udziału w konkursie na opiekuna polskich siatkarek, mimo że wysyłał sygnały, że praca z zespołem żeńskim leży w kręgu jego zainteresowań zawodowych. Co więc robił w siedzibie PZPS? Jak wyjaśnia związek, celem wizyty było między innymi domknięcie formalności po wygaśnięciu kontraktu dotychczasowego szkoleniowca Biało-Czerwonych. Przy okazji doszło do spotkania Vital Heynen – Sebastian Świderski.

Sebastian Świderski ostro zaatakowany. Padły słowa o kabarecie, były reprezentant nie gryzł się w język

Polska siatkarka okrutnie zwyzywana. Nazwano ją kur** i szmatą. Nie uwierzycie, od czego się zaczęło

PZPS informuje, że prezes Świderski podziękował trenerowi Heynenowi za pracę z polską kadrą. Podziękowania padły również ze strony szkoleniowca, który tym samym formalnie pożegnał się polską federacją. Rozmowa dotyczyła także planów i widoków na przyszłość – zarówno trenera, jak i Polskiej Siatkówki.

Świderski o spotkaniu z Heynenem

Polska siatkarka w rozbieranej sesji. Półnagie zdjęcia Wołosz trafiły do sieci, kuszące kadry

Rozmowa miała szczery, choć kurtuazyjny charakter, bo trudno w krótkim spotkaniu streścić pięć lat intensywnej pracy i wydarzeń związanych z naszą reprezentacją. Nie to było zresztą celem spotkania, a detalami pracy trenera zajmuje się nasz Pion Szkolenia oraz zespół do spraw seniorskich kadr narodowych. Bogaty rozdział w historii naszej reprezentacji został zamknięty, a my pracujemy nad otwarciem nowego, pozwalającego jak najlepiej wykorzystać potencjał polskiej kadry – powiedział Sebastian Świderski.

Oto faworyci do objęcia kadry siatkarzy. Obaj mają medale olimpijskie

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze