Nikodem Jeżewski

i

Autor: weekendfm

Miał na deskach Fury'ego, teraz sprawdzi Polaka. Były mistrz świata na gali w Gliwicach

2021-09-07 9:44

Październik zapowiada się niezwykle interesująco dla kibiców boksu w Polsce. Fani pięściarstwa będą mieli okazję zobaczyć kilku ciekawych zawodników na krajowych ringach, a wśród nich będzie Nikodem Jeżewski. Były szef sportu w redakcji "Super Expressu" Andrzej Kostyra zdradził nazwisko jego rywala. Robi wrażenie!

Jak zdradził Kostyra Jeżewski zaprezentuje się na ringu w Gliwicach 22 października. Będzie to kolejna odsłona gal z cyklu Polsat Boxing Night. A rywalem Polaka będzie... Steve Cunningham.

Szpilka w MMA czy boksie? Jasna deklaracja promotora! Dwa nazwiska w grze

Popularny "USS" to były dwukrotny mistrz świata w wadze junior ciężkiej, który jest bardzo dobrze znany polskim kibicom. W CV ma aż pięć walk z naszymi rodakami. Z tych pięciu pojedynków wygrał tylko raz - w maju 2007 roku pokonał Krzysztofa Włodarczyka.

Z tym samym pięściarzem przegrał pół roku wcześniej, a na koncie ma także dwie przegrane z Tomaszem Adamkiem oraz jedną z Krzysztofem Głowackim.

Cunningham mimo 45 lat jeszcze raz postanowił wrócić między liny. Po czterech latach przerwy w kwietniu tego roku pokonał na punkty Franka Mira. Teraz swoich sił spróbuje w Polsce w starciu z Jeżewskim.

"USS" w zawodowej karierze stoczył wiele niezapomnianych bitew. W 2013 rywalizował nawet z Tysonem Furym. W 2. rundzie posłał go na deski, ale w 7. sam poległ przed czasem.

Tomasz Adamek podjął ważną decyzję! To nie spodoba się jego żonie

Adam Kownacki ZAŁAMANY po przełożeniu walki | Andrzej Kostyra
Najnowsze