O której godzinie skoki dzisiaj 25.03 piątek Planica Skoki narciarskie dzisiaj O której skoki w piątek 25 marca

i

Autor: AP O której godzinie skoki dzisiaj 25.03 piątek Planica Skoki narciarskie dzisiaj O której skoki w piątek 25 marca

SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE skoki dzisiaj w Zakopanem 16.01 W niedzielę kwalifikacje i konkurs indywidualny Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie skoki w niedzielę Zakopane 16 stycznia

2022-01-16 0:33

O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj w Zakopanem 16.01 niedziela Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie skoki w niedzielę 16 stycznia Zakopane. Nie udało się przełamać Polakom podczas konkursu drużynowego w Zakopanem. Osłabieni kontuzjami Kamila Stocha i zakażeniami koronawirusem biało-czerwoni zajęli dopiero szóste miejsce. Na Wielkiej Krokwi wygrali Słoweńcy, którzy deklasowali rywali, triumfując z ogromną przewagą nad Niemcami oraz Japonią. Na niedzielę 16 stycznia zaplanowano przeniesione z piątku kwalifikacje i konkurs indywidualny. Skoki dzisiaj O której godzinie dzisiaj skoki w Zakopanem niedziela 16.01.

O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 16.01 niedziela Zakopane

Polscy skoczkowie zajęli dopiero szóste miejsce w sobotnim konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na lepszy wynik nie było ich stać wobec ogromnych kłopotów kadrowych. Po fatalnych wieściach o kontuzji Kamila Stocha okazało się, że zakażony koronawirusem jest Dawid Kubacki. Polacy do sobotniego konkursu drużynowego przystępowali więc mocno osłabieni. I ciężko było się spodziewać, że powalczą o coś więcej, niż środek stawki. Podopieczni Michala Doleżala toczyli zażarty bój z Rosją o szóstą lokatę. Równych sobie nie mieli Słoweńcy. Od pierwszych skoków prezentowali się rewelacyjnie i powiększali przewagę nad rywalami. Za ich plecami toczył się bój o drugą lokatę, którą ostatecznie wywalczyli Niemcy, 0,6 pt przed Japonią.

SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE Skoki narciarskie dzisiaj w Zakopanem 16.01 niedziela

Na niedzielę 16 stycznia zaplanowano kwalifikacje i konkurs indywidualny. Kwalifikacje przeniesiono z piątku, bo zbyt silny wiatr storpedował wtedy plany na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Ruchy powietrza o prędkości 8 m/s uniemożliwiły rozegranie nawet serii treningowych. Walkę o udział w niedzielnym konkursie przeniesiono właśnie na niedzielę – na godz. 14.30.

O KTÓREJ SKOKI dzisiaj w Zakopanem 16.01 niedziela O której dzisiaj skoki w niedzielę

Miało być piękne święto w Zakopanem, ale wygląda to coraz gorzej. Do kiepskiej formy polskich skoczków doszły kolejne problemy z kontuzjami i zakażeniami koronawirusem. Najpierw staw skokowy skręcił na rozgrzewce Kamil Stoch, eliminując się z Pucharu Świata w Zakopanem, gdzie miał wrócić do rywalizacji. A potem gruchnęła przykra wiadomość o pozytywnych wynikach testów. Na Wielkiej Krokwi nie poskacze w ten weekend na pewno Dawid Kubacki. Zarazil się koronawirusem i został poddany izolacji. To kolejny przypadek COVID-19 w kadrze narodowej skoczków, po Klemensie Murańce, który przeszedł chorobę w listopadzie, w Niżnym Tagile. Sytuacja stała się dramatyczna, bowiem zawody w Zakopanem są ostatnią imprezą przed ogłoszeniem składu na igrzyska olimpijskie. Trenerzy kadry i PZN będą zmuszeni podawać nazwiska olimpijczyków na wyczucie.

PŚ w Zakopanem, niedziela 16.01 PROGRAM

  • 14:30 - Kwalifikacje
  • 16:00 - Konkurs indywidualny

Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie skoki w Zakopanem 16 stycznia niedziela

Ze składu na Zakopane wypadł niestety Kamil Stoch. Po raz drugi w ciągu miesiąca los podstawił mu nogę na drodze do odzyskania mistrzowskiej formy. Mistrz olimpijski skręcił staw skokowy i nie zobaczymy go w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi. – Pęka mi serce – nie krył ogromnego rozczarowania Kamil Stoch. Gdy w grudniu zajął trzecią lokatę w pierwszym konkursie PŚ w Klingenthal, nazajutrz zapalenie zatok nie pozwoliło mu stanąć na rozbiegu. Kiedy w miniony poniedziałek, po kilkudniowej przerwie od skakania, fruwał daleko na Wielkiej Krokwi, dwa dni później doznał urazu stawu skokowego podczas rozgrzewki w sali zakopiańskiego OPO. – Dwa ostatnie skoki Kamila w poniedziałek miały długość 132 i 136 m, a oddane były z niskiej belki – wyjawił nam sekretarz generalny PZN, Jan Winkiel.

O KTÓREJ SKOKI dzisiaj 16.01 niedziela Skoki w Zakopanem GODZINA

W przypadku Kamila Stocha mówiło się najpierw o skręceniu kostki. Nadzieje rozwiała jednak konsultacja w gabinecie dr. Aleksandra Winiarskiego, znakomitego chirurga ortopedy i opiekuna kadry skoczków. – Uraz dotyczy lewej nogi. Wymaga to przerwy w treningach, i to raczej nie kilku dni, ale tygodnia czy dwóch. Będę doradzał trenerom, aby wycofali Kamila z zawodów w Zakopanem – mówił "SE" Winiarski jeszcze przed decyzją, która zapadła kilka godzin później. Stoch został wycofany z rywalizacji na Wielkiej Krokwi. "Ostatni poniedziałkowy skok dał mi tyle wiary, energii i radości, że już nie mogłem doczekać się treningu. Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem jak to nazwać i ból... Kostka spuchła i zmieniła kolor. Kilkugodzinne zabiegi, konsultacje, diagnozy. Zerwana torebka stawowa, nie dane mi będzie wystartować w Zakopanem" – poinformował kibiców Stoch.

SKOKI dzisiaj 16.01 niedziela Zakopane O KTÓREJ GODZINIE dzisiaj skoki

Mocne wrażenie zrobiło rozpowszechnione w sieci zdjęcie zaczerwienionej lewej kostki Kamila Stocha. Mistrz olimpijski czeka z nadzieją na wyleczenie stawu skokowego, który skręcił w środę rano podczas rozgrzewki przed treningiem w sali. - To dobrze, że zasiniona wcześniej kostka jest teraz zaczerwieniona, bo to oznacza, że rana się goi - wyjaśnił opiekujący się Kamilem chirurg ortopeda dr Aleksander Winiarski. - Jest już nieco lepiej: zmniejszył się obrzęk kostki, zmniejszył się ból, poprawia się ruchomość stawu - dodał. Najlepszy polski skoczek poddawany jest codziennie dwóm seriom fizjoterapii: rano i po południu. Kiedy może wrócić na skocznię? - Co do zawodów w Titisee [zaplanowanych na 21-23 bm.] będę mógł się wypowiedzieć po niedzieli - zadeklarował lekarz kadry. - A co do igrzysk w Pekinie to naszym celem jest nadal, aby udało mu się tam wystartować.

Skoki narciarskie dzisiaj GODZINA 16.01 O której skoki dzisiaj w Zakopanem

PŚ w Zakopanem. Na niedzielę 16 stycznia zaplanowano kwalifikacje i konkurs indywidualny. Początek kwalifikacji o godzinie 14.30, a pierwsza seria konkursu o godzinie 16. Transmisja TV na antenach TVP 1, TVP Sportu, TVN i Eurosportu 1.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze