Adam Małysz przekazał radosną nowinę! Oczekiwanie dobiegło końca, kibice będą zachwyceni

2022-01-23 7:42
Adam Małysz
Autor: Alex Marcinowski Adam Małysz

W ostatnim czasie atmosfera wokół reprezentacji Polski w skokach narciarskich nie była najlepsza. Podopieczni Michala Doleżala prezentują się w obecnym sezonie słabo, a do tego zmagają się ze sporym pechem. Zła sytuacja polskich skoków martwi Adama Małysza, który w dużej mierze odpowiada za tę dyscyplinę z ramienia Polskiego Związku Narciarskiego. Obecnie wszystkie działania skupiono na poprawie formy przed igrzyskami w Pekinie, ale kolejne doniesienia nie były zbyt optymistyczne. Legendarny skoczek przekazał wreszcie pozytywne informacje, które dotyczą Kamila Stocha i Dawida Kubackiego!

Dyspozycja polskich skoczków była powodem zmartwień od początku sezonu, ale wówczas wydawało się, że czasu do igrzysk olimpijskich jest sporo. Sztab szkoleniowy od dłuższego czasu próbuje poprawić formę Biało-Czerwonych, ale nie przynosi to odpowiednich efektów. Tymczasem olimpijska rywalizacja w Pekinie rozpocznie się już za kilkanaście dni, a kadrę Michala Doleżala prześladuje spory pech. Stoch, który był liderem zespołu, wpadł w ogromny kryzys podczas Turnieju Czterech Skoczni, a gdy miał wrócić do rywalizacji w Zakopanem, doznał kontuzji stawu skokowego. Rozpoczęła się walka z czasem, by trzykrotny mistrz olimpijski pojechał na swoje piąte igrzyska, ale okazało się, że był to początek trudnego czasu polskich skoczków. Przed weekendem Pucharu Świata w Zakopanem pozytywny wynik testu na koronawirusa odebrał Kubacki, a niedługo po rywalizacji na Wielkiej Krokwi, Piotr Żyła. Tym samym trzech z pięciu olimpijczyków nie mogło nawet trenować, choć Doleżal specjalnie został z wybrańcami w kraju, a do Titisee-Neustadt wysłał drugą reprezentację.

Maciej Kot zakończy karierę?! Niepokojące słowa polskiego skoczka, czas na rachunek sumienia

W galerii poniżej przypomnisz sobie największe sukcesy w życiu Adama Małysza:

Małysz ogłosił powrót Stocha i Kubackiego

Plan czeskiego szkoleniowca był oczywisty. Wraz z olimpijską piątką został w Polsce, by doszlifować formę przed wylotem do Chin, ale w ostatnich dniach współpracował jedynie ze Stefanem Hulą i Pawłem Wąskiem. Kibice pilnie śledzili doniesienia o stanie zdrowia Stocha, a te były różne. Rehabilitacja nieco się przeciągnęła względem pierwotnego planu, więc nie może dziwić, że wyjazd „Orła z Zębu” na Igrzyska zaczął budzić niepokój. Na szczęście wydaje się, że można już odetchnąć z ulgą, bowiem Adam Małysz ogłosił powrót wybitnego skoczka do skakania! Co więcej, razem z nim z kwarantanny ma wrócić Kubacki!

Mocne zarzuty pod adresem Stefana Horngachera! Polski skoczek ujawnił prawdę, dobitna ocena

- Kamil Stoch i Dawid Kubacki mają dołączyć w niedzielę do Pawła Wąska i Stefana Huli. Jeśli pogoda pozwoli, to cała czwórka będzie trenować na skoczni w Zakopanem – przekazał dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN w rozmowie z TVP Sport.

Sonda
Czy Adam Małysz byłby dobrym prezesem PZN?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze