Simon Ammann

i

Autor: Cyfra Sport Simon Ammann

klamka zapadła

Sensacyjne wieści przed skokami w Engelbergu! Trener podjął ważną decyzję, to już potwierdzone

2022-12-13 15:33

Po zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbyły się w niemieckim Titisee-Neustadt, przyszedł czas na ostatnie przed Świętami Bożego Narodzenia konkursy w Engelbergu. Na kilka dni przed zawodach na szwajcarskiej skoczni gruchnęła wieść, która może zaskoczyć niektórych kibiców. Trener Szwajcarów podjął bowiem decyzję, że w zawodach weźmie udział Simon Ammann, po raz pierwszy w tym sezonie.

Polscy skoczkowie narciarscy zdecydowanie odżyli w tym sezonie Pucharu Świata 2022/23, co widać przede wszystkim po formie Dawida Kubackiego. Jeden z liderów reprezentacji Polski wygrał do tej pory aż trzy z sześciu dotychczasowych konkursów, co zrobiło wrażenie nawet na Kamilu Stochu i z pewnością będzie walczyć o pierwszą lokatę również podczas zawodów w Engelbergu. Tuż przed ostatnimi konkursami przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawiła się jednak dość zaskakująca informacja o tym, kto będzie reprezentować gospodarzy ze Szwajcarii w Engelbergu. 

Trener podjął ważną decyzję przed skokami w Engelbergu! Ta informacja może zaskoczyć wielu fanów

Okazuje się bowiem, że udział w zawodach weźmie aż czterech szwajcarskich skoczków: Gregor Deschwanden, Killian Peier, Dominik Peter oraz Simon Ammann. Czterokrotny mistrz olimpijski jeszcze do niedawna był jedną z ważniejszych postaci w świecie skoków narciarskich, jednak w ostatnim czasie nie błyszczą on już formą i zawody w Engelbergu będą pierwszymi w tym sezonie, w których weźmie on udział. 

Sensacyjne wieści przed skokami w Engelbergu! Trener podjął zaskakującą decyzję, to już potwierdzone

41-letni już Ammann po raz ostatni miał okazję skakać w październiku, kiedy brał udział w rywalizacji podczas mistrzostw Szwajcarii w Kanderstegu. Teraz, na własnym podwórku będzie miał okazję przypomnieć o sobie światu. Zawody w Engelbergu zaplanowane są na weekend 17-18 grudnia i zaliczają się do nich dwa konkursy indywidualne. Sobotnie zmagania będą konkursem wieczornym. 

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany