O której gra Iga Świątek Finał dzisiaj WTA Doha KIEDY finał Świątek - Pegula O której godzinie finał dzisiaj w Katarze 18.02.2023

i

Autor: AP O której gra Iga Świątek Finał dzisiaj WTA Doha KIEDY finał Świątek - Pegula O której godzinie finał dzisiaj w Katarze 18.02.2023

Kiedy finał w Katarze

O której gra Iga Świątek Finał dzisiaj WTA Doha KIEDY finał Świątek - Pegula O której godzinie finał dzisiaj w Katarze 18.02.2023

2023-02-18 10:41

Iga Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek w finale dzisiaj WTA Doha KIEDY finał. Iga Świątek już dzisiaj zagra w finale turnieju WTA w Dausze, w którym broni wywalczonego rok temu tytułu. Rywalką Polki będzie Amerykanka Jessica Pegula, z którą polska liderka rankingu WTA ma świeże rachunki do wyrównania po niedawnej przykrej porażce (2:6, 2:6) w styczniowym United Cup. Iga Świątek wielokrotnie pokazywała, jak bardzo lubi rewanżować się rywalkom. Sprawdź, o której gra Iga Świątek finał dzisiaj 18.02 KIEDY finał WTA Doha Świątek - Pegula GODZINA finału.

TUTAJ TRWA RELACJA NA ŻYWO Z FINAŁU IGA ŚWIĄTEK - JESSICA PEGULA

Iga Świątek po miażdżącym zwycięstwie 6:0, 6:1 nad Weroniką Kudermietową jest już w finale turnieju WTA w Dausze, w którym broni tytułu. Rywalką Polki będzie dzisiaj Amerykanka Jessica Pegula, z którą nasza gwiazda ma świeże rachunki do wyrównania. Tenisistka z USA zlała Igę Świątek niedawno 6:2, 6:2 w styczniowym meczu Polska - USA w rozgrywkach United Cup. Początek finału Świątek - Pegula o godzinie 16 polskiego czasu. Poniżej więcej informacji.

O której gra Iga Świątek finał dzisiaj WTA Doha Świątek - Pegula KIEDY finał WTA Doha

Iga Świątek błyskawicznie awansowała do finału WTA Doha, tracąc w turnieju zaledwie dwa gemy. Spędziła na korcie dużo mniej czasu niż Jessica Pegula, która toczyła w Katarze zacięte boje, a do tego walczyła też w deblu, w parze z Coco Gauff. Wczoraj do późnych godzin wieczornych Amerykanka walczyła w finale gry podwójnej. W sumie spędziła na korcie w Katarze... ponad 5 razy więcej czasu niż Iga Świątek - 9 godzin i 57 minut gry przy 1 godzinie i 51 minut w przypadku Polki. - Na pewno moim atutem jest to, że czuję się świeżo choć to koniec turnieju. To trochę dziwne czuć się świeżo w finale - analizowała Iga Świątek. - Ale mam całkiem niezłe doświadczenie z gry na korcie centralnym w zeszłym roku, więc nie czuję, że potrzebuję więcej czasu. Czuję, że jestem gotowa - dodała Iga Świątek.

Iga Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek finał WTA Doha KIEDY gra Iga Świątek w finale

Iga Świątek i Jessica Pegula grały ze sobą w sumie sześć razy. Bilans ten rywalizacji to 4-2 dla Polki. W 2022 r. grały ze sobą aż czterokrotnie, a nasza tenisistka ograła Amerykankę kolejno w Miami (6:2, 7:5), w Roland Garros (6:3, 6:2), w US Open (6:3, 7:6) w San Diego (4:6, 6:2, 6:2), gdzie tenisistce z USA wreszcie udało się urwać polskiej dominatorce seta. Pegula wzięła srogi rewanż we wspomnianym styczniowym spotkaniu w United Cup. Po bolesnej porażce z Amerykanką nasza gwiazda zalała się łzami. - Nie jestem w stanie nic przewidzieć, bo Jessie jest tak solidną zawodniczką, że zawsze potrafi grać świetny tenis. Zobaczymy, co się stanie. Nie lubię mówić wprost, że będzie łatwo albo nie. Myślę, że to będzie wielka bitwa - powiedziała Iga Świątek, a potem przypomniała okoliczności porażki w Sydney. - Jessie zagrała naprawdę czysty mecz i to jest pewne. Ale z drugiej strony, trochę podróżowaliśmy, a w United Cup ciężko było oszczędzać energię w czasie kibicowania innym. Nie jestem do tego przyzwyczajona. Zobaczymy więc, co się wydarzy, ale na pewno czuję się bardziej wypoczęta niż w United Cup - stwierdziła Iga.

Iga Świątek O której godzinie FINAŁ dzisiaj WTA Doha O której gra Iga Świątek dzisiaj w finale

Jessicą Pegulą jest córką amerykańskiego biznesmena, którego majątek wyceniany jest na ok. 7 mld dol. Matka tenisistki, Kim Pegula, pochodzi z Korei Południowej i jako mała dziewczynka została porzucona na ulicach Seulu. Adoptowała ją amerykańska rodzina. W USA poznała Terry'ego Pegulę, którego droga do fortuny biegła zgodnie ze schematem amerykańskiego snu – od małej firmy do ogromnej korporacji. Ojciec Jessiki gigantyczny majątek zbił na wydobyciu gazu i ropy. Teraz jest właścicielem m.in. klubów Buffalo Sabres (NHL) i Buffalo Bills (NFL). Jessica Pegula mogła prowadzić beztroskie życie córki bogacza. Wybrała jednak pracowitą drogę profesjonalnej tenisistki. – Kiedy byłam młoda, drażniło mnie, kiedy widzieli we mnie tylko córkę miliardera. W końcu nauczyłam się z tym żyć – mówi Amerykanka.

KIEDY gra Iga Świątek w finale WTA Doha Świątek - Pegula O której gra Iga Świątek finał w Katarze

Iga Świątek i Jessica Pegula darzą się sympatią i wypowiadają się o sobie z dużym szacunkiem. Amerykanka podkreśla, że jest pod ogromnym wrażeniem postępów, jakie ostatnio zrobiła Polka. - Kiedy po raz pierwszy wygrała French Open, wcale mnie to nie zdziwiło - podkreślała Jessica Pegula w rozmowie z serwisem WTA. - Śledziłam jej karierę i muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że tak szybko potem przystosuje się do twardych kortów. Nawet w zeszłym roku nie grała na nich tak dobrze. Zdecydowanie nie spodziewałem się, że wygra kolejne turnieje WTA 1000, zaliczając taką szalona serię zwycięstw - dodała Pegula.

Iga Świątek KIEDY finał WTA Doha Świątek - Pegula O której gra Iga Świątek w finale

Mecz Iga Świątek - Jessica Pegula w finale turnieju WTA Doha 2023 zostanie rozegrany w sobotę 18 lutego. Początek finału Świątek - Pegula o godzinie 16 polskiego czasu. Transmisja TV z finału WTA Doha na antenie Canal+.

SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze