Piłka nożna

Autor: pixabay.com Boisko piłkarskie

Ciężko wywalczone dwie bramki dają upragnioną wygraną Korony Kielce nad Pogonią Szczecin

2024-03-17 7:00

W dniu 17 marca 2024 roku na stadionie Suzuki Arena w Kielcach odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Korony Kielce i Pogoni Szczecin. Oba zespoły zaprezentowały wysoki poziom gry, co zaowocowało remisem 2:2. Spotkanie to było jednym z najważniejszych wydarzeń w ramach 25 kolejki Ekstraklasy.

Poprzednie mecze Korona Kielce - Pogoń Szczecin

W trzech ostatnich meczach pomiędzy Koroną Kielce a Pogonią Szczecin padło łącznie 7 goli. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Suzuki Arena w Kielcach dnia 4 września 2022 roku, gdzie Korona Kielce przegrała z Pogonią Szczecin wynikiem 1:2. Drugi mecz odbył się na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie dnia 18 marca 2023 roku i zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Ostatni mecz również rozegrano na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie dnia 16 września 2023 roku, gdzie Pogoń Szczecin pokonała Koronę Kielce wynikiem 3:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Korona Kielce: 2, Pogoń Szczecin: 5

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Korony Kielce z Pogonią Szczecin zakończyła się wynikiem 2:0 dla drużyny gospodarzy. Już w 14 minucie zawodnik Hofmayster otrzymał żółtą kartkę. Cztery minuty później piłkarz z Korony Kielce oddał strzał na bramkę, jednak po weryfikacji systemem VAR gol został nieuznany ze względu na spalony. W 22 minucie Nono zdobył gola dla Korony Kielce, a w 38 minucie otrzymał żółtą kartkę. Na koniec pierwszej połowy, w 42 minucie Blanik strzelił drugiego gola dla drużyny Korony Kielce.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Korony Kielce z Pogonią Szczecin, który odbył się w Kielcach, drużyna gospodarzy utrzymała prowadzenie zdobyte w pierwszej połowie.

Wynik 2:0 dla Korony Kielce zmienił się jednak na remis 2:2. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, trener Pogoni Szczecin dokonał dwóch zmian. Gracz Gorgon wszedł na boisko, zastępując Gamboę, a Kurzawa zastąpił Bichakhchyana. W 54 minucie Grosicki strzelił gola dla Pogoni Szczecin, zmniejszając przewagę Korony Kielce. Niewiele później, w 56 minucie Gorgon otrzymał żółtą kartkę za faul.

W 67 minucie Gorgon zdobył kolejnego gola dla Pogoni Szczecin, doprowadzając do remisu 2:2. W odpowiedzi na to, w 69 minucie Remacle z drużyny Korony Kielce otrzymał żółtą kartkę. Trener Korony Kielce postanowił dokonać zmiany w składzie i w 71 minucie Czyżycki wszedł na boisko zastępując Blanika. W kolejnych minutach obydwie drużyny kontynuowały walkę, a w 73 minucie Leo Borges wszedł na boisko zastępując Zecha w drużynie Pogoni Szczecin. W 76 minucie Wahlqvist z Pogoni Szczecin otrzymał żółtą kartkę.

W 78 minucie trener Pogoni Szczecin dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Wedrychowskiego za Przyborka. W odpowiedzi na to, trener Korony Kielce dokonał dwóch zmian w składzie w 82 minucie. Dalmau wszedł na boisko zastępując Shikavkę, a Konstantyn zastąpił Podgorskiego. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2 między Koroną Kielce a Pogonią Szczecin.