piłka nożna

Autor: pixabay.com Mecz piłkarski

Dominujące zwycięstwo Barcelony nad Getafe

2024-02-24 7:00

W dniu 24-02-2024 w miejscowości Barcelona na stadionie Olímpic Lluís Companys odbył się mecz pomiędzy Barceloną a Getafe w ramach 26. kolejki La Liga. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:15. Barcelona zdobyła 4 gole, podczas gdy Getafe nie zdołało strzelić żadnego gola.

Poprzednie mecze Barcelona - Getafe

W ostatnich trzech meczach między Barceloną a Getafe padły tylko dwa gole. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Spotify Camp Nou w Barcelonie, zakończył się wynikiem 1:0 dla Barcelony. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Coliseum Alfonso Pérez w Getafe, zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Ostatni mecz również zakończył się bezbramkowym remisem 0:0 i został rozegrany na tym samym stadionie w Getafe. Stosunek bramek w rozegranych meczach Barcelona: 1, Getafe: 0

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Barcelona kontra Getafe, który odbywał się w Barcelonie, gospodarze zdobyli jednego gola. W 20 minucie Raphinha strzelił bramkę dla drużyny Barcelony. Jednak w 37 minucie zarówno Alderete z Getafe, jak i Gundogan z Barcelony otrzymali żółte kartki za niesportowe zachowanie. Wynik po pierwszej połowie to Barcelona: 1, Getafe: 0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Barcelona konsekwentnie dominowała nad drużyną Getafe, co zaowocowało wysokim zwycięstwem 4:0. Od samego początku drugiej połowy Barcelona kontrolowała grę, a już w 53 minucie Joao Felix strzelił pierwszego gola dla swojej drużyny.

Nieco później, w 61 minucie, de Jong podwyższył wynik na 2:0. Trener Barcelony postanowił wprowadzić zmiany w składzie, a w 63 minucie Joao Felix ustąpił miejsca Lopezowi. Getafe również dokonało kilku zmian personalnych, m. in. Mata wszedł na boisko zastępując Maksimovica. W kolejnych minutach obie drużyny starały się zdobyć kolejne bramki, ale to Barcelona okazała się bardziej skuteczna.

W 83 minucie Pedri wszedł na boisko zastępując Gundogana i już kilka chwil później Fort zastąpił Cancelo. W doliczonym czasie gry Lopez strzelił czwartego gola dla Barcelony, przypieczętowując tym samym zwycięstwo swojej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem: Barcelona 4 - Getafe 0.

Gole oczekiwane 2.54 0.54

Barcelona przed meczem zajmowała 3. miejsce w tabeli, a Getafe było na 10. pozycji. Barcelona do tej pory wygrała 16 meczy, zremisowała 6 i przegrała 3, co daje im sumę punktów równą 54. Natomiast Getafe wygrało 8 spotkań, zremisowało 10 i przegrało 7, co daje im sumę punktów równą 34. W meczu między tymi drużynami zwyciężyła Barcelona, zdobywając tym samym kolejne 3 punkty. Po dodaniu tych punktów do dotychczasowej sumy Barcelona ma obecnie na koncie 57 punktów, natomiast Getafe nadal posiada 34 punkty.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Barceloną a Getafe, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Athleticem Bilbao a Barceloną odbędzie się 3 marca 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie San Mamés Barria w Bilbao. Natomiast Getafe zmierzy się z Las Palmas dzień wcześniej, czyli 2 marca 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Coliseum w Getafe.