piłka nożna

Autor: pixabay.com Mecz piłkarski

Inter wygrywa z Atletico Madryt dzięki ciężko wywalczonemu golowi

2024-02-20 7:00

W dniu 20-02-2024 o godzinie 21:00 na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie odbył się mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Interem a Atletico Madryt. W tym spotkaniu Inter zdobył jednego gola, natomiast Atletico Madryt nie strzeliło żadnej bramki.

Poprzedni mecz między Interem a Atleticiem Madryt

W meczu pomiędzy Atletico Madryt a Interem, który odbył się na stadionie Wanda Metropolitano w miejscowości None, padł wynik 0:1 na korzyść Interu. Jedynego gola zdobył zespół Interu. Mecz rozegrano 11 sierpnia 2018 roku o godzinie 21:05.

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Interem a Atletico Madryt, który odbywał się w Mediolanie, przebiegło wszystko bez większych problemów. Pomimo intensywnej rywalizacji, do przerwy nie padły żadne gole i wynik pozostał 0:0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Interem a Atletico Madryt, który odbył się w Mediolanie, doszło do kilku zmian personalnych w obu drużynach. W 46 minucie Savic wszedł na boisko zastępując Gimeneza w drużynie Atletico Madryt, natomiast Arnautovic zastąpił Thurama w Interze. W 53 minucie Hermoso otrzymał żółtą kartkę za brutalne zachowanie. Kilka chwil później, w 54 minucie Morata wszedł na boisko zastępując Nigueza w drużynie Atletico Madryt.

W 68 minucie Barrios i Reinildo zostali wprowadzeni na boisko zastępując odpowiednio Molinę i Hermoso w drużynie Atletico Madryt. W tym samym czasie Carlos Augusto i Dumfries zastąpili Dimarco i Darmiana w Interze. W 72 minucie Frattesi wszedł na boisko zastępując Mkhitaryana w Interze, a w 78 minucie Correa wszedł na boisko zastępując Griezmanna w drużynie Atletico Madryt. Decydujący moment nastąpił w 79 minucie, gdy Arnautovic strzelił gola dla Interu, ustalając wynik na 1:0 dla swojej drużyny. W dalszej części meczu doszło do kilku kartek.

W 82 minucie Savic otrzymał żółtą kartkę za faul, a w 84 minucie Morata również został ukarany żółtą kartką za przewinienie. W 86 minucie Frattesi z Interu otrzymał żółtą kartkę za brutalne zachowanie. W 88 minucie Sanchez wszedł na boisko zastępując Martineza w Interze. W doliczonym czasie gry, w 90+3 minucie, Koke z drużyny Atletico Madryt otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a w 90+4 minucie Carlos Augusto z Interu został ukarany żółtą kartką za faul. Cały mecz zakończył się wynikiem: Inter: 1, Atletico Madryt: 0.

Gole oczekiwane 2.25 0.62

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Inter rozegrał 6 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 3 z nich, zremisowali 3, a nie przegrali żadnego. Łącznie zdobyli 8 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i strzelili tam 3 gole. Najwyższy wynik jaki osiągnęli na własnym boisku to 2-1. Na wyjazdach rozegrali również 3 mecze i zdobyli na nich 5 goli.

Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 0-1. Średnia ilość goli zdobywanych przez Inter na mecz to 1.3. Zespół Atletico Madryt rozegrał również 6 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 4 z nich, zremisowali 2, a nie przegrali żadnego. Łącznie zdobyli aż 17 goli. Na swoim boisku rozegrali również 3 mecze i strzelili tam aż 11 goli. Najwyższy wynik jaki osiągnęli na własnym boisku to imponujące 6-0.

Na wyjazdach rozegrali również trzy mecze i zdobyli na nich sześć goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to imponujące zwycięstwo z wynikiem 1-3. Średnia ilość goli zdobywanych przez Atletico Madryt na mecz to 2.8.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Mistrzów UEFA - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Atletico Madryt a Interem odbędzie się 13 marca 2024 roku o godzinie 21:00. Miejscem rozegrania tego spotkania będzie stadion Cívitas Metropolitano w Madrycie.