piłka nożna, bramkarz

Autor: Bartosz Orliński / AI

Niedosyt po remisie 1:1 między PSV Eindhoven a Borussią Dortmund w 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA

2024-02-20 7:00

W dniu 20-02-2024 o godzinie 21:00 na stadionie Philips w Eindhoven odbył się mecz pomiędzy PSV Eindhoven a Borussią Dortmund w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA. Wynik spotkania to remis 1:1.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu PSV Eindhoven z Borussią Dortmund zakończyła się wynikiem 0:1. W 22 minucie zawodnik Lozano z drużyny PSV Eindhoven otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Dwa minuty później, w 24 minucie, gracz o nazwisku Malen strzelił gola dla Borussii Dortmund. W 42 minucie Maatsen z drużyny Borussia Dortmund została ukarany żółtą kartką za tripping. Na koniec pierwszej połowy, w 45+1 minucie, Schlotterbeck z drużyny Borussia Dortmund również otrzymał żółtą kartkę.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu PSV Eindhoven z Borussią Dortmund, który odbył się w Eindhoven, gospodarze zdołali wyrównać wynik.

W 56 minucie gracz o nazwisku de Jong strzelił gola dla PSV Eindhoven, zmieniając wynik na 1:1. Jednak żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć kolejnej bramki do końca meczu. W 62 minucie doszło do zmiany w drużynie Borussii Dortmund - gracz Brandt wszedł na boisko, zastępując Reusa. Następnie, w 68 minucie kolejna zmiana w drużynie gości - Wolf wszedł na boisko, zastępując Sancho. W odpowiedzi na te zmiany, trener PSV Eindhoven dokonał również dwóch zmian.

W 75 minucie Pepi wszedł na boisko, zastępując Lozano. W 83 minucie Mauro Junior wszedł na boisko, zastępując Saibari. W końcowych minutach meczu obie drużyny dokonały jeszcze kilku zmian personalnych. W 82 minucie Moukoko wszedł na boisko, zastępując Fullkruga oraz Ozcan wszedł za Malena w drużynie Borussii Dortmund. Natomiast w 90 minucie Obispo wszedł za Boscagli w drużynie PSV Eindhoven.

Ostatecznie, mecz zakończył się remisem 1:1, z jednym golem dla każdej drużyny.

Gole oczekiwane 1.53 0.90

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół PSV Eindhoven rozegrał 10 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrał 5 z nich, zremisował 4, a przegrał 1. Łącznie zdobyli 22 gole. Na swoim boisku rozegrali 5 meczów i strzelili tam 13 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 5-1. Na wyjazdach rozegrali również 5 meczów i zdobyli na nich 9 goli.

Najwyższy wynik na wyjeździe to zwycięstwo 3-1. Średnia ilość zdobywanych przez PSV Eindhoven goli na mecz wynosiła 2,2. Zespół Borussia Dortmund rozegrał natomiast 6 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrał 3 z nich, zremisował 2, a przegrał 1. Łącznie zdobyli oni tylko 7 goli. Na swoim boisku rozegrali trzy mecze i strzelili tam tylko trzy gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 2-0.

Na wyjazdach rozegrali również trzy mecze i zdobyli na nich cztery gole. Najwyższy wynik na wyjeździe to zwycięstwo również wynikiem 3-1 dla Borussii Dortmund. Średnia ilość zdobywanych przez nich goli na mecz wynosiła 1,2.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Mistrzów UEFA - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Borussią Dortmund a PSV Eindhoven odbędzie się 13 marca 2024 roku o godzinie 21:00. Miejscem rozegrania tego spotkania będzie stadion Signal Iduna Park w Dortmundzie.