Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wielkie emocje w meczu Cracovia Kraków - Ruch Chorzów, wynik 4:4

2023-12-04 7:00

W dniu 03-12-2023 o godzinie 12:30 na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie odbył się mecz Ekstraklasy pomiędzy Cracovią Kraków a Ruchem Chorzów. Wynik tego spotkania to remis 4:4.

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Cracovii Kraków z Ruchem Chorzów zakończyła się wynikiem 2:1 dla Ruchu Chorzów. W 18 minucie bramkę dla Cracovii Kraków zdobył Rakoczy po asyście Kallmana. Jednak w 30 minucie Kakabadze z drużyny Cracovia Kraków otrzymała czerwoną kartkę. W 32 minucie Ruch Chorzów wyrównał dzięki bramce Szczepana. Następnie w 34 minucie Rakoczy z Cracovii Kraków i Sadlok z Ruchu Chorzów otrzymali żółte kartki.

Na koniec pierwszej połowy, w doliczonym czasie gry, Bartolewski zdobył bramkę dla Ruchu Chorzów, ustalając wynik na 2:1 dla swojej drużyny.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Cracovia Kraków z Ruchem Chorzów, który odbył się w Krakowie, gospodarze zdołali odrobić straty z pierwszej połowy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Ruchu Chorzów. W 58 minucie doszło do zmiany w drużynie Ruchu Chorzów - Feliks wszedł na boisko, zastępując Starzyńskiego. Dwie minuty później Cracovia zdobył bramkę dzięki Knapowi, który wykorzystał asystę Kallmana. Jednak Ruch odpowiedział szybko i w 64 minucie Szczepan strzelił bramkę po podaniu Kozaka.

W 66 minucie żółtą kartkę otrzymał Podstawski z drużyny Ruchu Chorzów. W 73 minucie kolejna zmiana w drużynie gości - Szymański wszedł na boisko, zastępując Sadloka. W odpowiedzi Cracovia dokonała dwóch zmian - Rapą zastąpił Jugas, a Rozgą Atanasova. W 77 minucie Cracovia ponownie zdobył bramkę, tym razem to Makuch wykorzystał asystę Knapa. Jednak Ruch nie zamierzał się poddawać i w 81 minucie Swędrowski strzelił bramkę po podaniu Kozaka.

W 84 minucie Smiglewski wszedł na boisko, zastępując Skovgaarda w drużynie Cracovii Kraków. W tej samej minucie żółtą kartkę otrzymał Swędrowski z Ruchu Chorzów. W 89 minucie Knap zdobył kolejną bramkę dla Cracovii Kraków, zapewniając remis. W doliczonym czasie gry, w 90+6 minucie Szymański z Ruchu Chorzów otrzymał żółtą kartkę. W ostatniej minucie meczu doszło do dwóch zmian w drużynie Ruchu Chorzów - Długosz wszedł na boisko, zastępując Monetę, a Foszmanczyk zastąpił Kozaka.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Cracovia Kraków 4, Ruch Chorzów 4.

Pomeczowe podsumowanie

Przed meczem, Cracovia Kraków zajmowała 4. miejsce w tabeli, a Ruch Chorzów 4. miejsce. Po meczu, który zakończył się wynikiem 4:4, Cracovia Kraków awansowała na 15. miejsce w tabeli. Dotychczas drużyna Cracovii Kraków wygrała 3 mecze, zremisowała 8 i przegrała 5 spotkań, co daje im sumę punktów równą 17. Natomiast Ruch Chorzów spadł na 17. miejsce w tabeli. Drużyna Ruchu Chorzów wygrała dotychczas tylko jeden mecz, zremisowała osiem razy i przegrała osiem spotkań, co daje im sumę punktów równą 11. W meczu obie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Aktualna punktacja przedstawia się następująco: Cracovia Kraków ma teraz 18 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Cracovią Kraków a Ruchem Chorzów, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Cracovii Kraków z Stalą Mielec odbędzie się 9 grudnia 2023 roku o godzinie 17:30 na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Natomiast Ruch Chorzów zmierzy się z Zagłębiem Lubin dzień wcześniej, czyli 8 grudnia 2023 roku o godzinie 18:00 na stadionie Śląski w Chorzowie.