SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Boniek zapowiada sędziowską rewolucję. Sędzia z Krakowa poprowadzi mecz Wisły?

Boniek zapowiada sędziowską rewolucję. Sędzia z Krakowa poprowadzi mecz Wisły?

31.05.2017, godz. 13:29
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: EAST NEWS

Zbigniew Boniek zapowiada kolejne reformy. Jeden z jego pomysłów dotyczy sędziów. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej uważa, że arbitrzy powinni prowadzić także mecze zespołów ze swoich miast. - Mam dość robienia z sędziów idiotów! - grzmi Boniek. Taka zmiana z pewnością byłaby swojego rodzaju rewolucją.

Zbigniew Boniek o swoich planach dotyczących sędziów, poinformował w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Na łamach dziennika zapowiedział, że Tomasz Musiał poprowadzi w ostatniej kolejce Ekstraklasy spotkanie Wisły Kraków z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie widzi problemu w tym, że arbiter jest z Grodu Kraka, a jego ojciec jest mocno związany z ekipą z Reymonta. - Mam dość robienia z sędziów idiotów! Myśli pan, że taki Musiał przekreśliłby sobie karierę, gwiżdżąc dla Wisły, nawet gdyby był jej kibicem? - pytał retorycznie dziennikarza Zbigniew Boniek.

- Mam zamiar złamać to bezsensowne sędziowskie tabu, że arbiter z tego samego miasta niby faworyzuje daną drużynę. Chcę normalności, więc kończymy z tymi sędziowskimi bredniami. To profesjonaliści. Są bezstronni, poza klubowymi podziałami i ja to udowodnię - zapowiedział sternik PZPN. Oznacza to, że już niedługo spotkania Legii Warszawa może poprowadzić także Paweł Raczkowski, a Wisły Płock - Szymon Marciniak.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: