Cracovia - Górnik Łęczna

Autor: CYFRASPORT

Cracovia zmiażdżyła Koronę. Świetny mecz zespołu Jacka Zielińskiego

2015-08-14 21:55

Cracovia w meczu otwierającym 5. kolejkę Ekstraklasy zdeklasowała Koronę w Kielcach, wygrywając 3:0. W pierwszej połowie "Pasy" były jak rasowy bokser. Krakowianie wyprowadzili dwa ciosy i oba były skuteczne. W drugiej części gry przewaga gości nie podlegała już dyskusji i drużyna Jacka Zielińskiego zasłużenie wywiozła komplet punktów z Kolporter Areny.

Mecz Korona Kielce - Cracovia zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w pierwszych pięciu minutach złocisto-krwiści stworzyli sobie trzy świetne okazje na objęcie prowadzenia. Ani razu nie potrafili jednak oddać celnego strzału. Wykorzystała to schowana za podwójną gardą Cracovia, która wyprowadziła dwie świetne kontry i po pierwszej połowie prowadziła 2:0. Trzeba przyznać, że zespół Jacka Zielińskiego świetnie gra szybkie ataki i może to zagrozić najsilniejszym drużyną naszej ligi. Motorem w pierwszych czterdziestu pięciu minutach był Mateusz Cetnarski, który najpierw asystował, a później strzelił gola.

Korona Kielce - Cracovia STREAM ONLINE LIVE

W drugiej połowie Cracovia była już bezapelacyjnie stroną przeważającą. Animuszu piłkarzom z Krakowa dodał fakt, że już cztery minuty po przerwie podwyższyli jeszcze prowadzenie. Później mecz wyglądał już jakby "Pasy" świetnie bawiły się męcząc kielczan. Ci tylko kilka razy pod koniec byli w stanie się odgryźć i zasłużenie przegrali.

Korona wyraźnie straciła rozpęd z początku sezonu. Po dwóch wygranych meczach wydawało się, że kielczanie powalczą przynajmniej o spokojne utrzymanie. Tymczasem w trzech ostatnich kolejkach zdobyli ledwie punkt i zapowiada się gra o ligowy byt do samego końca. Cracovia za to udowodniła, że porażka w zeszłej kolejce z Piastem Gliwice była tylko wypadkiem przy pracy.

Korona Kielce - Cracovia 0:3 (0:2)
Bramka: Rakels 21, Cetnarski 45, Kapustka 49

Korona: Dariusz Trela - Vladislavs Gabovs, Krzysztof Kiercz, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak - Paweł Sobolewski (52. Tomasz Zając), Aleksandrs Fertovs, Vlastimir Jovanović, Marcin Cebula (78. Hubert Laskowski), Serhii Pyłypczuk (19. Nabil Aankour) - Michał Przybyła

Cracovia: Krzysztof Pilarz - Jakub Wójcicki, Sreten Sretenović, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz (84. Deleu) - Deniss Rakels, Damian Dąbrowski, Bartosz Kapustka, Marcin Budziński (68. Erik Jendrisek), Mateusz Cetnarski - Dariusz Zjawiński (78. Łukasz Zejdler)

Żółte kartki: Przybyła, Dejmek