SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Czystki w Legii Warszawa. Rzeźniczak, Brzyski i Vranjes w rezerwach

Czystki w Legii Warszawa. Rzeźniczak, Brzyski i Vranjes w rezerwach

22.08.2016, godz. 12:10
Jakub Rzeźniczak legendą Legii?
foto: EAST NEWS

Legia Warszawa we wtorek stanie przed szansą przypieczętowania awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W stolicy dzieje się jednak źle i po porażce w Ekstraklasie z Arką Gdynia nadszedł czas na rozrachunki. Ofiarami słabej postawy mistrzów Polski stali się Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski i Stojan Vranjes. Cała trójka została przesunięta do rezerw.

W sobotę Legia Warszawa podejmowała przy Łazienkowskiej Arkę Gdynia. Mimo, że Besnik Hasi wystawił na spotkanie przeciwko beniaminkowi rezerwowy skład, to postawa mistrzów Polski nikogo nie mogła zadowolić. Zmiennicy zaprezentowali się bardzo słabo na tle ekipy z Pomorza i przegrali zasłużenie 1:3. Złości po końcowym gwizdku nie krył zarówno trener warszawian, jak i prezes klubu Bogusław Leśnodorski. - To okropne uczucie przyznać po meczu, że nie wszyscy moi piłkarze chcieli wygrać z Arką. Przykre jest to, że krytyka spadnie na cały klub, a nie na poszczególnych graczy - powiedział Hasi. "Kilku piłkarzy nie może grać już w tej drużynie" - napisał na Twitterze sternik Legii.

Na dalsze decyzje nie trzeba było długo czekać. Według szkoleniowca forma szczególnie trzech piłkarzy daleka jest od ideału. Hasi postanowił, że Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski i Stojan Vranjes zostaną przesunięci do zespołu rezerw i na pewno nie zagrają w rywalizacji o Ligę Mistrzów z Dundalk FC, która odbędzie się we wtorek. Szczególnie bolesne może to być dla Rzeźniczaka, który w Warszawie gra już dwunasty sezon.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: