SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Dawid Kort dostał tort [GALERIA]

Dawid Kort dostał tort [GALERIA]

26.04.2017, godz. 07:00
Dawid Kort, tort
Dawid Kort z tortem foto:

Trener Kazimierz Moskal (50 l.), jak trzeba, to pogoni piłkarzy do pracy, jak trzeba - pochwali, a nawet wynagrodzi ...tortem. Obdarzył nim Dawida Korta (22 l.) za dwa gole strzelone Lechii Gdańsk, co pomogło Pogoni awansować do grupy mistrzowskiej.

Pomysł z tortem dla Korta wyszedł od "Super Expressu". - Chyba się szarpnę na ten tort dla Dawida - zadeklarował Moskal i słowa dotrzymał. Wczoraj w szatni wręczył Kortowi okazały tort bezowy.

- Wiem, że dwa gole czy dwa udane mecze niewiele znaczą. Ale nie chcę być postrzegany jako wieczny talent, bo mam już 22 lata. Czuję się na siłach grać w podstawowym składzie i decydować o losach Pogoni - mówi piłkarz, który jest "Portowcem" od dziecka. Mając sześć lat, podjął treningi w tym klubie, a jako 18-latek zadebiutował w Ekstraklasie.

Choć nie ma wyjątkowych warunków fizycznych (176 cm i 65 kg), wyróżnia go "młotek" w prawej nodze. Jego bramka w meczu z Koroną kandydowała do gola jesieni. Ma za sobą występy w reprezentacjach od U-18 do U-20. - Może trener Marcin Dorna obejrzy mnie w akcji i da jeszcze szansę występu w tegorocznych finałach Euro U-21 w Polsce - marzy Kort.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: