Ekstraklasa: Termalica rzutem na taśmę zremisowała z Pogonią

2017-05-18 0:41

Piłkarze Pogoni Szczecin zremisowali z Termaliką 1:1 w meczu 34. kolejki grupy mistrzowskiej Ekstraklasy. Okazało się, że rywalizacja o 5 czy 6 miejsce nie stanowiła zbytniej motywacji dla obu zespołów bo emocji, szczególnie w pierwszej połowie, było tyle co na grzybach. Mimo to Pogoń zdołała objąć prowadzenie, które straciła w samej końcówce spotkania.

W Pogoni zabrakło kontuzjowanych Adama Frączczaka i Kamila Drygasa. Wśród gości kontuzję leczy Vlastimir Jovanović, a podstawowi gracze Patrik Misak i Dawid Nowak zaczęli mecz z na ławce. Okazało się, że ich zastępcy mieli kłopoty ze stworzeniem jakichkolwiek składnych akcji . - Strzelaj chłopie – zaczęli domagać się kibice, gdy Portowcy byli przynajmniej 30 metrów od bramki.

Po przerwie zrobiło się ciekawiej. W 53. min w dogodnej sytuacji Adam Gyurcso trafił w stojącego na linii strzału Putiwcewa, a w 66. min minimalnie chybił Listkowski. W odpowiedzi skompromitowali się zawodnicy gości. W doskonałej sytuacji w słupek strzelił David Guba, a dobitka Samulea Stefanika wylądowała nad bramką.

A, że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić, to po dośrodkowaniu Gyurcso, gola strzałem głową zdobył Dawid Kort. Jeszcze efektowniejsza była akcja Termaliki w 87. min. Po dośrodkowaniu Stefanika pięknym strzałem z woleja wynik meczu ustalił Łotysz Vladislavs Gutkovskis.

Pogoń Szczecin – Termalica Nieciecza 1:1 (0:0) - oceny w skali 1-6
Bramki: Dawid Kort 76 - Vladislavs Gutkovskis 87

Pogoń: Henger 2 – Niepsuj 3, Fojut 2 (40. Rudol 3), Rapa 3, Matynia 2 (64. Nunes 3) – Matras 2, Murawski 3 – Gyurcso 2, Kort 4, Delew 3 – Listkowski 3 (75. Kitano 1)

Termalica: Pilarz 3 – Fryc 2, Szarek 2 (40. Plewa 2), Putiwcew 3, Guilherme 2 – Kupczak 2 , Babiarz 2- Peda 2 (66. Misak 2) , Stefanik 2, Guba 2 (81.Kowal) – Gutkovskis 3