Ekstraklasa: Trwa czarna seria Cracovii. Znów zremisowała u siebie 1:1

2017-03-13 20:57

W meczu kończącym 25. kolejkę Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało na wyjeździe z Cracovią 1:1. "Miedziowi" przeważali przez większość meczu i gdyby wykorzystali swoje sytuacje, z łatwością zgarnęliby trzy punkty. Gospodarzy uratował jednak Marcin Budziński - strzelił przepiękną bramkę!

W tym sezonie Cracovia nie umie grać na własnym stadionie. Wystarczy powiedzieć, że ostatni raz wygrała u siebie... 14 października 2016 roku, z Wisłą Płock 1:0. Na dodatek, ostatnie cztery potyczki na obiekcie "Pasów" kończyły się remisami 1:1. Dobrze wiedziało o tym Zagłębie, które ruszyło do ataku od pierwszej minuty i zasłużenie objęło prowadzenie. Po pięknej indywidualnej akcji wynik spotkania otworzył Filip Starzyński w 13. minucie.

"Figo" mógł też strzelić na 2:0, ale w drugiej połowie nie trafił do bramki z pięciu metrów! Ta sytuacja zemściła się na "Miedziowych" w 68 minucie. Wtedy Marcin Budziński odpalił rakietę! Potężnie huknął zza pola karnego, nie dając szans Martinowi Polackowi na skuteczną interwencję.

Żadna z ekip nie potrafiła strzelić zwycięskiego gola. Na stadionie Cracovii padł piąty remis 1:1 z rzędu!

Cracovia - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1) - oceny w skali 1-6
Bramki: Budziński 68, Starzyński 13

Cracovia: Sandomierski 3 – Wójcicki 3, Polczak 3, Wołąkiewicz 2, Jaroszyński 3 – Budziński 4, D. Dąbrowski 3 (46. Jendrisek 3) – Szczepaniak 3 (63. Vestenicky 3), Cetnarski 3, Mihalik 3 – Krzysztof Piątek 3

Zagłębie: Polacek 3 – Todorovski 3, Madera 3, Tosik 3, Dziwniel 3 – Kubicki 3, Łukasz Piątek 3 – Janus 4, Starzyński 4 (83. Rakowski), Janoszka 4 (78. Mazek) – Buksa 3 (68. Woźniak 3)

Żółte kartki: Jaroszyński, Jendrisek, Cetnarski - Łukasz Piątek, Starzyński, Rakowski, Buksa