Maciej Gostomski, Lech Poznań

Autor: Katarzyna Plewczyńska/CYFRASPORT

Interwencja na wagę mistrzostwa dla Lecha? Zobacz fantastyczną interwencję Gostomskiego!

2015-05-25 13:41

Lech Poznań wygrał z Lechią Gdańsk 2:1 w 34. kolejce Ekstraklasy. Zwycięstwo na Pomorzu pozwoliło wrócić na pierwsze miejsce podopiecznym Macieja Skorży. Jednak nie byłoby go, gdyby nie fenomenalna parada Macieja Gostomskiego, który na boisku pojawił się w 83. minucie. Czy były bramkarz Legii tą interwencją pozbawił ją szans na obronę mistrzostwa Polski?

Maciej Gostomski od niedzielnego wieczoru jest na ustach wszystkich kibiców Lecha Poznań. Dzięki jego fantastycznej paradzie w 94. minucie "Kolejorz" na trzy kolejki przed końcem utrzymał prowadzenie w tabeli i wyprzedza swojego najgroźniejszego przeciwnika, Legię Warszawa o jeden punkt.

Zobacz: Lechia Gdańsk - Lech Poznań. Piotr Reiss: Interwencja Gostomskiego może zdecydować o mistrzostwie

27-letni bramkarz pojawił się na boisku dopiero w 83. minucie zastępując kontuzjowanego Jasmina Buricia, który nie zagra już do końca sezonu z powodu kontuzji (naderwany mięsień). I właśnie, to jego parada z końcówki spotkania może okazać się kluczowa w kontekście walki o mistrzostwo Polski.