SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Kibice Legii znów pomagają. Pomalowali sale w Centrum Zdrowia Dziecka [ZDJĘCIA]

Kibice Legii znów pomagają. Pomalowali sale w Centrum Zdrowia Dziecka [ZDJĘCIA]

31.07.2017, godz. 14:21
Kibice Legii odmalowali sale w Centrum Zdrowia Dziecka
Korytarz w Centrum Zdrowia Dziecka foto:

Legia Warszawa może się poszczycić, że ma naprawdę wspaniałych kibiców. Nie chodzi nawet o ich doping z trybun, ale raczej o zachowania poza stadionem. Od pewnego czasu fani stołecznego klubu regularnie wspierają Centrum Zdrowia Dziecka, a ostatnio pomogli po raz kolejny. Pomalowali bowiem kilka sal na jednym z oddziałów!

Centrum Zdrowia Dziecka już od lat potrzebuje gruntownego remontu. Renowacji wymagają sale i korytarze, ale jest ona bardzo kosztowna i szpitala zwyczajnie na nią nie stać. W tym trudnym momencie może jednak liczyć na tych, którzy przez wielu uważani są za chuliganów i bandytów - kibiców Legii Warszawa. Fani stołecznego klubu po raz kolejny próbują zadać kłam tej tezie i znów włączyli się w akcję wsparcia CZD.

Pod koniec ubiegłego sezonu przed jednym z meczów LOTTO Ekstraklasy na stadionie przy Łazienkowskiej zorganizowano zbiórkę pieniędzy na karetkę dla szpitala. Taki pojazd jest niezwykle kosztowny, ale dzięki kibicom Legii będzie o niego nieco łatwiej. Łącznie fani wrzucili do puszek blisko 50 tysięcy złotych! Ale to nie wszystko.

Od kilku miesięcy sympatycy stołecznego klubu regularnie włączają się w remont Centrum Zdrowia Dziecka. Odmalowują sale i korytarze, przyozdabiają je pięknymi scenami i obrazami postaci znanych z kreskówek i bajek. Dzięki temu dla leczących się tam dzieci wiążący się zwykle z traumą pobyt w szpitalu może być odrobinę lżejszy i przyjemniejszy. A w ostatni weekend kibice znów dali o sobie znać. Pojawili się bowiem na oddziale neurologii, gdzie zadbali o odnowienie trzech sal. To piękny gest, który trzeba wszem i wobec rozgłaszać i pochwalać!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: