Kontra jak marzenie! Zagłębie Lubin wygrało po długiej przerwie

2017-05-12 21:51

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice otworzył trzecią kolejkę grupy spadkowej sezonu 2016/17 Ekstraklasy. W piątek na Dolnym Śląsku może nie było przesadnych emocji, ale walka trwała przez całe dziewięćdziesiat minut. Ostatecznie lepsi okazali się "Miedziowi", a ich kibice mogli przypomnieć sobie po ośmiu meczech bez zwycięstwa jak smakuje zdobycie trzech punktów.

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice, jak każdy w grupie spadkowej, był z gatunku tych o życie. Po podziale punktów, w dwóch poprzednich seriach gier, lepiej spisywały się "Piastunki". Podopieczni Dariusza Wdowczyka najpierw zremisowali z Arką w Gdyni 1:1, a ostatni pokonali na własnym stadionie Piasta Gliwice 2:0. Dzięki temu gliwiczanie odskoczyli na dwa punkty od strefy spadkowej. Zagłębie oba swoje wcześniejsze spotkania zremisowało i przedłużyło serię gier bez zwycięstwa do ośmiu.

Początek piątkowego starcia nie wskazywał na wielkie emocje. Z tego ogólnego uśpienia w czternastej minucie skorzystał Michal Papadopulos. Napastnik gości pokonał Martina Polacka, z którym jeszcze niedawno dzielił szatnię. Fani z Lubina pomyśleli, że znowu ich pupile nie dostarczą im powodów do radości. W trzydziestej czwartej minucie do wyrównania doprowadził Filip Starzyński, uderzając świetnie z rzutu wolnego. Do przerwy mieliśmy więc 1:1. Dziesięć minut po wznowieniu gry "Miedziowi" wyszli ze świetną kontrą. Najpierw piąstkował Polacek, później długie podanie otrzymał Arkadiusz Woźniak, który świetnie zagrał do Kamila Mazka, a ostatni nie dał szans Jakubowi Szmatule. W ostatniej minucie asystent przy drugim golu sam popędził na bramę rywali. Nie miał problemów z pokonaniem Szmatuły w sytuacji oko w oko i ustalił wynik rywalizacji na 3:1 dla "Miedziowych".

Po trzech meczach rozegranych w ramach grupy spadkowej Zagłębie Lubin przewodzi dolnej ósemce. Zespół prowadzony przez Piotra Stokowca ma na koncie dwadzieścia pięć punktów i jest o osiem "oczek" nad kreską. Znacznie gorsze humory panują w Gliwicach. Piast zgromadził dotąd dziewiętnaście punktów i wciąż jest tylko dwa nad strefą spadkową, a jeśli swoje spotkania wygrają Arka Gdynia i Śląsk Wrocław lub Ruch Chorzów, to znajdą się na miejsu oznaczającym spadek do pierwszej ligi.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 3:1 (1:1)
Bramki: Filip Starzyński 34, Kamil Mazek 55, Arkadiusz Woźniak 90 - Michal Papadopulos 14

Żółte kartki: Jagiełło, Starzyński, Tosik, Janoszka - Korun

Zagłębie: Polacek 4 - Tosik 3, Madera 3, Guldan 3, Dziwniel 3 - Jagiełło 2 (46. Piątek 3), Kubicki 3 - Woźniak 4, Starzyński 5, Mazek 4 (74. Janoszka 3) - Nespor 2 (68. Buksa 2)

Piast: Szmatuła 3 - Pietrowski 3, Hebert 3, Sedlar 2, Mójta 3 - Badia 3 (68. Mraz 2), Murawski 3, Korun 2 (60. Masłowski 2), Żivec 3 - Jankowski 3, Papadopulos 4