SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Kto kibiców Wisły Płock podnieca? Arkadiusz Reca! [ZDJĘCIA]

Kto kibiców Wisły Płock podnieca? Arkadiusz Reca! [ZDJĘCIA]

22.07.2016, godz. 07:26
Arkadiusz Reca
Arkadiusz Reca foto:

Ekstraklaso, bój się! Nadchodzi Arkadiusz Reca (21 l.). Supersnajper Wisły Płock, który w po- przednim sezonie w I lidze strzelił dla "Nafciarzy" 12 goli i zanotował 4 asysty. Jego znakiem charakterystycznym jest efektowne salto, które wykonuje po każdej zdobytej bramce. Czy doczekamy się go już w tej kolejce Ekstraklasy? Wisła gra na wyjeździe z wicemistrzem Polski Piastem Gliwice.

"Super Express": - Twoja mama podobno bardzo się sprzeciwiała, żebyś w Chojniczance Chojnice trenował piłkę. Na treningi dojeżdżałeś z ojcem kolegi albo rowerem. Czym przekonałeś rodzicielkę, by pozwoliła ci ćwiczyć futbol?

Arkadiusz Reca: - Mama bała się, że będzie się to wiązało z kosztami, martwiła się, że nie będzie miał kto zawozić mnie na zajęcia. Miałem nawet zakaz jeżdżenia na treningi. Ale im lepiej mi szło, tym bardziej mama miękła i w końcu zaakceptowała moje hobby.

- Dlaczego po bardzo udanym sezonie nie chciałeś odejść z Wisły? Pytały o ciebie Cracovia i kluby holenderskie?

- Propozycje były, ale trener Kaczmarek przekonał mnie, że łatwiej mi będzie zaistnieć w Ekstraklasie w środowisku, które znam. Chcę strzelać gole dla Wisły.

- Jesteś w związku z córką prezesa Wisły Jacka Kruszewskiego, Kasią. Naciskał więc na to, żebyś został w Płocku?

- To prawda, spotykam się z córką prezesa, ale to nie miało wpływu na decyzję o pozostaniu w Płocku. Myślę, że gdybym chciał zmienić klimat, to Kasia pojechałaby ze mną. A jej tata nie wtrąca się do naszego życia.

- Radość ze strzelonych goli celebrujesz efektownymi saltami. Skąd pomysł na takie fetowanie bramek?

- Będąc młodym chłopakiem, uprawiałem też siatkówkę i koszykówkę, a akrobacje wytrenowałem na sianie. Były czasy, że chodziłem z chłopakami na pola i wtedy trochę wariowaliśmy. Krzyczałem "gooool" i trenowałem różne wywijasy (śmiech).

- W meczu z Lechią (2:1) miałeś dwie świetne okazje do zdobycia bramek. Nie wykorzystałeś ich. Jak ocenisz poziom Ekstraklasy?

- W pierwszej lidze miałem trudniejsze sytuacje i potrafiłem je wykorzystać. Niedosyt pozostał, ale z tego, co pokazał pierwszy mecz, jestem spokojny, że damy sobie radę w lidze.

- W ubiegłym roku otrzymałeś nagrodę w wysokości 2500 zł dla najlepszego piłkarza rundy jesiennej I ligi. Na co wydałeś te pieniądze? Postawiłeś piwo kolegom z drużyny?

- Nieee. Kupiłem sobie rower i jak jest pogoda, to przyjeżdżam nim na treningi.

autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: