SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Legia i jej zagorzały kibic z... Brazylii! Klub mu podziękował i zaprosił na mecz [WIDEO]

Legia i jej zagorzały kibic z... Brazylii! Klub mu podziękował i zaprosił na mecz [WIDEO]

15.03.2017, godz. 13:27
Legia Warsawa, herb
foto: EAST NEWS

Legia Warszawa to już nie tylko zespół kojarzony wyłącznie przez Polaków. Dzięki regularnym występom na arenie międzynarodowej "Wojskowi" są coraz lepiej rozpoznawani na całym świecie. A przekonaliśmy się o tym niedawno, kiedy to wsparcie zespołowi mistrza Polski zadeklarował pewien fan z... Brazylii! Klub nie pozostał dłużny i podziękował za miłe słowa, oraz zaprosił go na mecz przy Łazienkowskiej.

Legii pod względem rozpoznawalności jeszcze dużo brakuje do choćby średniaków Bundesligi czy La Liga, nie wspominając już o Premier League. Ale mimo to coraz więcej osób kojarzy warszawski klub, a nawet mu kibicuje! Przedstawiciele mistrzów Polski musieli być mocno zaskoczeni, gdy pod jednym z filmików na Twitterze swoje poparcie drużynie zadeklarował pewien brazylijski kibic.

- Wielkie gratulacje za zwycięstwo od brazylijskiego fana. Dalej Legia! - napisał kilkanaście dni temu odnosząc się do wyjazdowej wygranej podopiecznych Jacka Magiery z Zagłębiem Lubin. Nie spodziewał się jednak, że klub mu odpowie. I to w taki sposób!

W filmiku opublikowanym przez Legię wystąpił Brazylijczyk Guilherme, który w ojczystym języku zaprosił swojego rodaka do Warszawy i na jeden z meczów stołecznego zespołu. Poza tym podziękował mu za wsparcie. Bo z pewnością trzeba docenić kibica, który mimo różnicy wielu tysięcy kilometrów trzyma kciuki za mistrza Polski.

- To niesamowite! Brak mi słów. Dziękuję wszystkim. Bądźcie mistrzami! Tylko Legia - odpowiedział zszokowany, ale i przeszczęśliwy Brazylijczyk.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: