Arka Gdynia - Ruch Chorzów

Autor: CYFRA SPORT Arka Gdynia - Ruch Chorzów

LOTTO Ekstraklasa. Arka wygrała z Ruchem pierwszy raz od... 35 lat!

2016-07-29 21:55

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 3:0 na otwarcie 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Piłkarze z Gdyni kontynuują swoją świetną formę! Po małej wpadce na początku rozgrywek wzięli się do pracy i widać tego efekty. Tym razem dość łatwo pokonali "Niebieskich", a nie udało im się to od 35 lat!

Chyba tylko najstarsi fani Ekstraklasy pamiętają sezon 1981/1982, kiedy to Arka po raz ostatni pokonała Ruch w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz może sobie dopisać kolejny triumf! W pierwszej części spotkania to gdynianie byli dużo lepsi. Wykorzystali atut własnego boiska a także słabą postawę skrzydłowych Ruchu. To właśnie bokami gospodarze atakowali najczęściej, ale gola strzelili ze środka boiska. Dariusz Zjawiński przełożył sobie piłkę na lewą nogę i mocnym, mierzonym strzałem przy dalszym słupku nie dał żadnych szans Wojciechowi Skabie!

W drugiej połowie Ruch oczywiście szukał gola na remis, ale robił to bardzo nieporadnie. Osamotniony był z przodu najlepszy napastnik "Niebieskich" Mariusz Stępiński. Brakowało mu klarownych sytuacji do zdobycia bramki. W 68. minucie goście mieli jeszcze trudniejsze zadanie, bo na 2:0 strzelił Miroslav Bozok. Zwiesili głowy i w końcówce dobił ich Rafał Siemaszko.

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 3:0 (1:0)
Bramki: Zjawiński 23, Bozok 68, Siemaszko 82

Arka: Jałocha – Warcholak, Sołdecki, Marcjanik, Socha – Kakoko (75. Marciniak), Łukasiewicz, Bozok (C), Marcus da Silva de Oliveira (85. Błąd) – Szwoch, Zjawiński (67. Siemaszko)

Ruch: Skaba – Konczkowski, Grodzicki (C), Cichocki, Koj – Surma, Hanzel (61. Arak) – Przybecki (70. Mazek), Lipski, Ćwielong – Stępiński