SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Marcin Kaczmarek nie jest już trenerem Wisły Płock! Umowa rozwiązana

Marcin Kaczmarek nie jest już trenerem Wisły Płock! Umowa rozwiązana

05.07.2017, godz. 12:53
Marcin Kaczmarek
Marcin Kaczmarek foto: Super Express

Kolejne zmiany na stanowiskach trenerskich w polskiej ekstraklasie. Z pracą szkoleniowca Wisły Płock w środę pożegnał się Marcin Kaczmarek. Dziennikarze "Przeglądu Sportowego" i "Piłki Nożnej" donoszą, że umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, a powodem takiego stanu rzeczy był ponoć... strajk piłkarzy "Nafciarzy" z Dominikiem Furmanem na czele.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Marcin Kaczmarek to dla Wisły Płock trener idealny. Nie tylko wprowadził ten zespół do ekstraklasy po wielu latach przerwy, ale też spokojnie utrzymał się w lidze zajmując ostatecznie dwunaste miejsce w tabeli z przewagą sześciu punktów nad strefą spadkową. Przed obecnymi rozgrywkami "Nafciarze" dokonali kilku ciekawych wzmocnień i można było przypuszczać, że w kampanii 2017/2018 pod wodzą dotychczasowego szkoleniowca będą się prezentować jeszcze lepiej, niż dotychczas. Ale właśnie wtedy Kaczmarek niespodzieawnie stracił pracę.

Jak poinformowali m.in. dziennikarze "Piłki Nożnej" czy "Przeglądu Sportowego" umowa trenera z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. Powodem rozstania był ponoć bunt piłkarzy, którzy mieli złożyć do prezesa prośbę o zwolnienie 43-latka. W szatni "Nafciarzy" było gorąco już wiosną, ale wówczas Kaczmarka uratowały wyniki i poparcie prezydenta miasta.

Żaden inny z obecnych trenerów ekstraklasy nie pracował w klubie tak długo, jak on (od 2012 roku). Decyzja szefów "Nafciarzy" zaszokowała całe środowisko piłkarskie w Polsce, a ponoć nawet niektórych pracowników Wisły.

Źródło: X-NEWS
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: