Ruch Chorzów

Autor: CYFRA SPORT Ruch Chorzów

Niedosyt w Chorzowie. Ruch zaledwie zremisował z Zagłębiem Lubin

2017-05-05 21:57

Pomimo przewagi i wielu dogodnych sytuacji bramkowych Ruch Chorzów zaledwie zremisował na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 1:1. „Niebiescy” objęli prowadzenie w 63. minucie za sprawą trafienia Łukasza Monety. Nie zdołali jednak dowieźć korzystnego rezultatu do końca meczu, bo stracili gola na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Autorem bramki na wagę punktu dla Zagłębia był Jakub Tosik.

Początek meczu uśpił kibiców. Dopiero w drugim fragmencie pierwszej połowy zaczęło się dziać coś ciekawego. Głównie za sprawą gospodarzy, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce Martina Polacka. Słowak spisywał się jednak bez zarzutu i próby Łukasza Surmy, Jakuba Araka, czy Miłosza Przybeckiego nie przyniosły Ruchowi gola. Zagłębie było tylko tłem dla rozpędzonych chorzowian.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Ruch zaciekle atakował, a „Miedziowi” zepchnięci zostali do defensywy. Któryś z kolei szybki atak miejscowych zakończył się wyczekiwanym przez publiczność golem. Bartosz Nowak znakomicie obsłużył Łukasza Monetę prostopadłym podaniem, a ten popędził na bramkę rywala i pokonał Polacka. Gol był ukoronowaniem dobrej gry Ruchu. Wydawało się, że tego dnia nic nie może stanąć „Niebieskim” na drodze do zwycięstwa. Jednak w 74. minucie obrona z Chorzowa zagapiła się we własnym polu karnym i Jakub Tosik miał czas i miejsce, by przyjąć piłkę, a następnie pokonać bramkarza Ruchu.

Dobra dyspozycja nie wystarczyła, by Ruch odniósł pierwsze zwycięstwo w grupie spadkowej. Moment nieuwagi z tyłu zadecydował o tym, że zamiast trzech punktów „Niebiescy” zainkasowali tylko jeden i mogą czuć niedosyt po meczu z Zagłębiem Lubin.

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

Bramki: Łukasz Moneta 63 - Jakub Tosik 74

Żółte kartki: Łukasz Surma - Jakub Tosik, Jarosław Kubicki

Ruch: Hrdlicka 3 - Konczkowski 3, Grodzicki 3, Helik 3, Kowalczyk 3 - Przybecki 3, Surma 4, Urbańczyk 3, Nowak 4 (82. Lipski), Moneta 4 (89. Trojak) - Arak 4 (71. Niezgoda 2)

Zagłębie: Polacek 3 - Tosik 2, Kubicki 2, Guldan 2, Dziwniel 2- Woźniak 1, Piątek 2, Rakowski 2, Starzyński 3 (90+1. Madera), Janoszka 2 (66. Mazek 2) - Nespor 2 (64. Buksa 2)