Ekstraklasa. PGE GKS Bełchatów - Zagłębie Lubin. Wynik 2:1. "Ścięli głowę" Urbanowi?!

2011-10-29 17:56

Ta porażka będzie najprawodpodobniej "gwoździem do trenerskiej trumny" Jana Urbana. O możliwym zwolnieniu szkoleniowca Zagłębia Lubin mówiło się od dawna. Wyjazdowa przegrana "Miedziowych" z PGE GKS-em Bełchatów 1:2 sprawiła, że bełchatowianie wydostali się ze strefy spadkowej "po plecach" lubinian. Sytuacja Zagłębia staje się dramatyczna, a Urban chyba musi żegnać się z posadą.

GKS prowadzenie objął w 16.minucie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kamil Kosowski - wprost na głowę Grzegorza Barana, który bez problemów skierował piłkę do siatki, a chwilę później... wykonał "kołyskę". Był to gest w stronę kolegi - Grzegorza Kuświka - któremu urodził się syn.

Jednak po 11 minutach w szeregach gospodarzy nie było już tak radośnie, bowiem wspaniałym uderzeniem z 30 metrów wyrównał Patryk Rachwał.

Przeczytaj koniecznie: Ekstraklasa, mecz Śląsk Lechia, wynik 1:0. Voskamp otworzył stadion golem

W przerwie trenerskim "nosem" wykazał się opiekun miejscowych, Kamil Kiereś, wpuszczając na murawę Dawida Nowaka i Pawła Buzałę. I to właśnie ten duet przyczynił się do zwycięskiej bramki dla GKS-u. W pole karne podawał Kosowski, piłkę głową zgrał Nowak, a Buzała pewnym strzałem z kilku metrów pokonał Isailovicia.

Zagłębie kończyło mecz w dziesiątkę. Błażej Telichowski brutalnie sfaulował wychodzącego na czysta pozycję Nowaka i zobaczył czerwoną kartkę.