Sport piłka nożna ekstraklasa Puchar Polski. Lech pokazał moc i pokonał Wisłę na wyjeździe

Puchar Polski. Lech pokazał moc i pokonał Wisłę na wyjeździe

01.12.2016, godz. 08:03
Wisła Kraków - Lech Poznań
Wisła Kraków - Lech Poznań foto: CYFRA SPORT

Lech Poznań pokonał Wisłę Kraków 4:2 na wyjeździe i awansował do półfinału Pucharu Polski! Choć ekipa z Wielkopolski zagrała znakomicie w 1. połowie, potwierdzając, że jest w wysokiej formie, to miała też sporo szczęścia. Gdyby nie zła decyzja sędziego, spotkanie mogło wyglądać zupełnie inaczej.

Najważniejsze wydarzenie tego meczu miało miejsce na początku pierwszej połowy. Paweł Brożek urwał się obrońcy i biegł samotnie na bramkę. Stojący między słupkami Lecha Jasmin Burić opuścił swój posterunek. Wybiegł poza pole karne, po czym sfaulował napastnika Wisły, co wyraźnie widać na poniższym filmiku (najlepsza trzecia powtórka). Sędzia główny tego meczu Paweł Raczkowski nie dość, że nie pokazał czerwonej kartki Buriciowi, to nawet nie odgwizdał faulu!

Od tego momentu ruszyli do ataku goście i szybko wbili Wiśle aż trzy bramki! Przy remisie 1:1 z pierwszego spotkania oznaczało to, że gospodarze potrzebowali aż czterech goli do awansu. Po przerwie wykorzystali niefrasobliwość poznaniaków i dwukrotnie pokonali Buricia. Nie przeszkadzał im nawet fakt, że grali w osłabieniu. Z boiska wyleciał Adam Mójta, łapiąc dwie bezsensowne żółte kartki.

Ten mini-zryw na nic się jednak nie przydał Wiśle. Lech przypilnował prowadzenia, jeszcze je podwyższając w końcówce spotkania. Na 4:2 trafił Radosław Majewski.

Wisła Kraków - Lech Poznań 2:4 (3:5 w dwumeczu)
Brlek 52, Małecki 66 - Robak 21 (k), Makuszewski 28, Jevtić 38, Majewski 82

Wisła: Załuska – Jović, Żemło, Uryga, Mójta – Mączyński, Popović (62. Bartosz) – Boguski (80. Drzazga), Brlek, Małecki – Brożek (71. Zachara)

Lech: Burić – Kędziora, L. Nielsen, Bednarek, Kadar – Tetteh, Gajos (86. Dudka) – Makuszewski, Majewski, Jevtić (69. Jóźwiak) – Robak (78. Kownacki)

Żółte kartki: Mączyński, Mójta x2 (czerwona), Popović, Żemło - Tetteh

KONIEC. Lech wygrał w Krakowie i jest w półfinale Pucharu Polski! Dołączył w tej fazie turnieju do Arki Gdynia, Pogoni Szczecin oraz Wigier Suwałki. Jest faworytem do zgarnięcia pucharu. My już dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje

90' - Sędzia doliczył trzy minuty.

82' - 4:2 dla Lecha! Majewski dobija Wisłę po ładnej akcji całego zespołu.

80' - Już Kownacki pokazał się z dobrej strony. Uciekł Żemło, ten musiał faulować napastnika Lecha i obejrzał za to żółtą kartkę.

78' - Wymiana napastników w Lechu. Kownacki zastąpił na boisku Robaka.

75' - Wisła cierpliwie budują akcje, szukając wyrównującej bramki. Dziwne, że Lech pozwala gospodarzom prowadzić grę. Przecież grają w osłabieniu!

Gol Małeckiego na 2:3. A w międzyczasie Mateusz Zachara zmienił Pawła Brożka.

69' - Zmiana w Lechu. Jóźwiak wszedł za świetnego dziś Jevticia.

66' - JESZCZE NIE KONIEC EMOCJI? Wisła przegrywa już tylko 2:3! Małecki płaskim strzałem pokonał Buricia.

62' - Pierwsza zmiana w Wiśle. Zszedł Popović, który ma żółtą kartką na koncie. Za niego pojawił się Jakub Bartosz.

Zasłużył na oba kartoniki i chyba na dobre pogrzebał jakiekolwiek szanse Wisły na powrót w tym meczu. A parę minut temu w taki sposób trafili gospodarze:

59' - Po stronie Wisły ukarany Mójta, ale on już miał jedną kartkę na koncie - wylatuje z boiska! Wisła gra w osłabieniu!

57' - Tetteh z żółtą kartką. Brzydko "przystemplował" nogę Brożka.

55' - Baaardzo daleka droga przed piłkarzami Wisły, ale czasu jest sporo. Wiedzą to gospodarze, którzy nie przestają szukać kolejnych bramek!

52' - JEST GOL DLA WISŁY! 3:1! Brlek wykorzystał błąd w obronie gości! Coś tu jeszcze ciekawego się wydarzy? Wisła potrzebuje jeszcze trzech goli...

50' - Piłkarze Wisły dalej bez pomysłu. Znów uciekają się do fauli.

46' - Druga część meczu rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Chyba wiemy już, która drużyna zostanie ostatnim półfinalistą Pucharu Polski. Wisła musi strzelić aż cztery gole i nie stracić żadnego, aby awansować. To chyba nie jest możliwe... Wracamy po przerwie.

44' - Mogło być 4:0 dla Lecha! Robak nie wykorzystał sytuacji sam na sam!

Przy tym trzecim golu był chyba minimalny spalony:

42' - Piłkarze Wisły nie dość, że tragicznie grają w obronie, to jeszcze nie mają żadnego pomysłu na akcje ofensywne. Ratują się strzałami rozpaczy zza pola karnego, które lądują na trybunach.

38' - 3:0 LECH! Robi się pogrom! Jevtić wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie pokonał Załuskę technicznym strzałem.

34' - Powoli puszczają nerwy piłkarzom Wisły. Popović dostał żółtą kartkę i jeszcze niepotrzebnie przyklasnął ironicznie sędziemu.

Drugi gol Lecha padł po takiej akcji:

31' - Wisła próbowała grać, ale dostała zabójczą kontrę. Gospodarze zupełnie nie byli przygotowani w obronie na taką szybką akcję gości. Zdołają się jeszcze podnieść? Potrzebują aż trzech goli!

28' - Lech prowadzi już 2:0! Makuszewski wykorzystał kapitalne podanie Jevticia!

27' - Wisła nie załamuje się kontrowersyjnymi decyzjami sędziego i natychmiast szuka wyrównania. Piłka jednak rzadko dochodzi do skrzydłowych i napastników.

W takich okolicznościach goście objęli prowadzenie:

23' - Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Mączyńskiego.

1:0 LECH! Marcin Robak bardzo pewnie wykorzystał "jedenastkę"!

20' - KARNY DLA LECHA! Majewski faulowany w polu karnym.

Tak wyglądało starcie Buricia z Brożkiem. Polecamy szczególnie trzecią powtórkę:

18' - Po dobrym początku gospodarzy to goście coraz częściej dochodzą do głosu. Wciąż jednak nie przybliżamy się do pierwszego celnego strzału w tym meczu. Cała gra toczy się daleko od bramek, w środku pola.

Źle ocenił całą sytuację, ale uratował go sędzia.

Powtórka pokazała, że był faul! Bramkarz Lecha kopnął w nogę napastnika Wisły - fatalna decyzja sędziego!

15' - Ryzykownie Burić! Wyszedł poza pole karne i przerwał akcję Brożka! Nie było faulu? To mogła być czerwona kartka.

12' - I radzi sobie przyzwoicie. Znów przeciął groźne podanie Jevticia.

Doświadczonego stopera zastąpił Piotr Żemło.

Poprawka. To nie mógł być Głowacki :)

8' - Goście z pierwszą, niezłą akcją. Darko Jevtić wpadł w pole karne, przełożył sobie obrońcę, ale nie zdołał oddać dobrego strzału. Z interwencją zdążył Głowacki.

5' - Początek może być niepokojący dla reszty meczu. Słaba pogoda nie pomaga piłkarzom, którzy przez padający śnieg grają dość niedokładnie. Minimalną przewagę osiągnęła na razie Wisła.

1' - GRAMY!

Aura w Krakowie dziś nie rozpieszcza. Kibiców można policzyć na palcach jednej ręki, ale i tak jest ich więcej, niż na pierwszym meczu w Poznaniu. Wtedy Lech został ukarany spotkaniem bez udziału publiczności.

Z kolei goście będą liczyć na bramki Marcina Robaka. Dawid Kownacki będzie czekał na swoją szansę na ławce rezerwowych. Ostatnio także często wpisuje się na listę strzelców.

Zaczynamy od składów. Tak zagrają dziś gospodarze, którzy z pewnością liczą na Rafała Boguskiego - jest w wybuchowej formie! Znów ustrzeli hat-tricka?

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu rewanżowego 1/4 finału Pucharu Polski Wisła Kraków - Lech Poznań!
False 3028 True 1 2016-11-30 20:15:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora