Autor: archiwum se.pl

Śląsk - Zagłębie 2:0. Nieudany powrót Lenczyka do Wrocławia

2013-10-05 0:37

Śląsk Wrocław pokonał Zagłębie Lubin w derbach Dolnego Śląska po golach Marco Paixao i Dudu. Tym samym szkoleniowiec "Miedziowych", Orest Lenczyk, zaliczył nieprzyjemny powrót "na stare śmieci".

To był wyrównany mecz do 56. minuty meczu. Wtedy drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną zobaczył Dorde Cotra - największy pechowiec tych zawodów. Wrocławianie od tego momentu mieli już zdecydowaną przewagę, a na dodatek prowadzili już wtedy 2:0.

Dolny Śląsk należy do Śląska Wrocław. Podopieczni Stanislava Levego wygrali z Zagłębiem Lubin 2:0, dzięki czemu przesunęli się na ósme miejsce w tabeli. Zwycięstwo gospodarzom zapewnili Marco Paixao i Dudu. Portugalski napastnik w 16. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Sebastiana Milę uderzył piłkę głową, trafił w Adama Banasia, ale poprawił się już skutecznie.

W 48. minucie Dorde Cotra zagrał ręką w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Dudu Paraiba podwyższając na 2:0. W 56. minucie Cotra zarobił drugą żółta kartkę i osłabił swój zespół. Od tego momentu Zagłębie nie było już w stanie nawiązać walki.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)