Kamil Sylwestrzak Korona Kielce

Autor: archiwum se.pl Kamil Sylwestrzak Korona Kielce

Zawisza - Korona 0:1. Sylwestrzak załatwił beniaminka

2013-10-04 22:06

W pierwszym meczu 11. kolejki Zawisza Bydgoszcz przegrał na własnym boisku z Koroną Kielce 0:1. Bohaterem gości został Kamil Sylwestrzak, który zapewnił Złosito-krwistym trzy punkty. Korona przerwała tym samym fatalną serię 21 meczów wyjazdowych bez zwycięstwa.

Gospodarze dominowali niemal przez cały mecz, ale byli bardzo nieskuteczni. Pod koniec pierwszej części gry Wahan Geworgian trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie w zamieszaniu podbramkowym bliski zdobycia bramki był Jakub Wójcicki.

Przeczytaj koniecznie: UEFA znowu ukarała Legię Warszawa, a do tego zamknęła stadion Lazio

Goście w ostatnim kwadransie przesunęli się do przodu i to pozwoliło im kilka razy zagrozić bramce strzeżonej przez Wojciecha Kaczmarka. I udało im się zdobyć gola. Michał Janota dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę do siatki wpakował Kamil Sylwestrzak. To była 75. minuta meczu.

Goście w ostatnim kwadransieodważniej zaatakowali i to pozwoliło im kilka razy zagrozić bramce Zawiszy. W końcu starania przyniosły efekt. Michał Janota dośrodkował z rzutu rożnego, a gola na wagę trzech punktów strzelił głową z bliskiej odległości Kamil Sylwestrzak.

Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce 0:1 (0:0)
Sylwestrzak 75

Zawisza: Kaczmarek - Lewczuk, Pereira, Goulon, Ziajka - Wójcicki, Drygas, Dudek, Masłowski, Gevorgyan (75. Carlos) - Vasconcelos

Korona: Małkowski - Golański (58. Malarczyk), Sylwestrzak, Stano, Lisowski - Sobolewski, Lenartowski, Markovic (79. Jovanovic), Janota, Pyłypczuk - Angielski (52. Gołębiewski).