Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016. Anglicy nie zagrali dla Polaków. Zremisowali 0:0 ze Słowacją

Euro 2016. Anglicy nie zagrali dla Polaków. Zremisowali 0:0 ze Słowacją

20.06.2016, godz. 22:56
Słowacja - Anglia
Słowacja - Anglia foto: EAST NEWS

Słowacja - Anglia 0:0 w meczu grupy B Euro 2016. Podopieczni Roya Hodgsona mogli dziś zagrać dla reprezentacji Polski. Wystarczyło, że w ostatnim spotkaniu grupowym zgarnęliby komplet punktów. Wtedy biało-czerwoni byliby już pewni awansu do fazy pucharowej. Anglicy nie potrafili jednak złamać słowackiej defensywny.

Anglia z pewnością nie myślała o tym, że wygrywając ze Słowacją może pomóc reprezentacji Polski, ale tak czy siak zależało jej na zwycięstwie. Przecież "Synowie Albionu" chcieli wyjść z grupy B na pierwszym miejscu i trafić w 1/8 finału na teoretycznie słabszego rywala. Tak się nie stanie. Podopieczni Roya Hodgsona przez 95 minut nie znaleźli sposobu na świetnie dysponowaną defensywę Słowaków. W bramce naszych południowych sąsiadów rewelacyjnie spisał się Matus Kozacik. Choć na początku spotkania miał problemy z prostymi interwencjami, to z czasem nabrał pewności siebie. Harry Kane, Jamie Vardy, Wayne Rooney, Daniel Sturridge - ta czwórka ofensywnych graczy nie wiedziała, jak go pokonać.

Przez to Anglia zakończyła grupowe rozgrywki na drugim miejscu. Pierwsza jest Walia, która bez problemu pokonała Rosję 3:0. Słowacja ma na koncie cztery "oczka", co powinno zagwarantować awans do fazy pucharowej. Szczegółowa tabela poniżej:

Słowacja - Anglia 0:0

Słowacja: Kozacik – Pekarik, Skrtel, Durica, Hubocan – Kucka, Pecovsky (68' Gyomber) – Mak, Hamsik, Weiss (79' Skriniar) – Duda (58' Svento)

Anglia: Hart – Clyne, Cahill, Smalling, Bertrand – Henderson, Dier, Wilshere (58' Rooney) – Lallana (61' Alli), Vardy, Sturridge (76' Kane)

Żółte kartki: Pecovsky - Bertrand

KONIEC! Anglia bezbramkowo zremisowała ze Słowacją i zajęła drugie miejsce w grupie B. Pierwsza jest Walia, a trzecia Słowacja. My już dziękujemy i zapraszamy na jutro. We wtorek między innymi meczy Polska - Ukraina!

Panie Hodgson, nic Pan ciekawego dziś nie wymyślił...

93' - Po co Anglicy pchają się na siłę w pole karne? Tam jest 11 Słowaków! Trzeba spróbować strzału z dystansu.

90' - Velasco Carballo doliczył pięć minut.

88' - Kane wreszcie w swoim stylu ruszył na piłkę, lecz ubiegł go Kozacik. Bramkarz Słowaków wyrasta na bohatera spotkania.

86' - Kłopoty Słowaków. Kontuzję złapał Mak, a trzy zmiany zrobione...

84' - Kane nieudolnie atakował ze skrzydła. Ale dlaczego tam się znalazł? On musi czekać w środku na dośrodkowania!

82' - Niemiłosiernie męczą się Anglicy. Ich rywale bronią się już całą drużyną we własnym polu karnym. Nawet mysz tam się nie prześlizgnie! Jak złamać defensywę Słowacji?

79' - Ostatnia zmiana także u Słowaków. Skriniar zmienił Weissa. Mocno defensywna zmiana.

76' - Wchodzi król strzelców Premier League - Harry Kane! Czy on przełamie nieskuteczność Anglików? Na ławce usiadł Sturridge.

74' - Sturridge nie trafił w piłkę z najbliższej odległości! To musiało być 1:0 dla Anglii!

71' - W grupie B wciąż przewodzi Walia, który podwyższyła prowadzenie z Rosją (3:0). Swoją cegiełkę dołożył Gareth Bale. Gwiazdor Realu idzie na króla strzelców turnieju!

68' - Druga zmiana u Słowaków. Z boiska zszedł Pecovsky, który mocno pracował na drugą żółtą kartkę. Zastąpił go Gyomber.

66' - Niesamowicie aktywny jest Alli po wejściu na murawę. Już zrobił więcej niż Lallana przez ponad 60 minut.

63' - No i już mógł wpisać się na listę strzelców! Jego strzał minął bramkarza, ale z asekuracją zdążył jeszcze Durica!

61' - Hodgson decyduje się na kolejną zmianę. Za Lallanę wchodzi młoda rewelacja Tottenhamu Alli.

58' - Wywołaliśmy wilka z lasu. Rooney zmienił słabiutkiego dziś Wilshere'a. A w drużynie Słowackiej boisko opuścił Duda, który dostał niewdzięczną rolę w tym meczu. W jego miejsce Svento.

57' - Angielscy kibice skandują. - Rooney, Rooney! Pewnie niedługo zobaczymy go na boisku. Na razie gwiazdor spokojnie siedzi na ławce i coś popija. Ciekawe co...

55' - Świetnie podłączył się do akcji ofensywnej Clyne, ale huknął prosto w bramkarza Słowacji! Musiał to zrobić lepiej - miał mnóstwo czasu.

53' - Bertrand otwiera konto żółtych kartek w reprezentacji Anglii.

50' - Trochę odważniej po przerwie zaczęli grać Słowacy. Przez chwilę to oni są w posiadaniu piłki. Może Anglicy chcą zaskoczyć z kontrataku?

46' - Druga połowa rozpoczęta! Obie ekipy bez zmian.

Tak po pierwszej połowie wygląda tabela grupy B. Prowadzi Walia, która równolegle gra z Rosją i ma pewny wynik 2:0

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Anglia ma miażdżącą przewagę, ale na tablicy wyników ciąż widnieje 0:0. Czy to zmieni się w drugiej części meczu?

42' - Znów prostą stratę w środku boiska zaliczył Wilshere. Pierwszy do zmiany? W angielskiej ekipie prezentuje się najsłabiej.

39' - Kozacik w akcji. Ma co robić! A chwyt niepewny... Może Wyspiarze powinni spróbować strzałów z dystansu?

37' - Sturridge chciał powtórzyć swój piękny strzał lewą nogą z finału Ligi Europy z Sevillą, ale teraz nie dość, że źle podszedł pod piłkę, to jeszcze znalazł się na pozycji spalonej.

34' - Lallana! Broni strzał angielskiego pomocnika Kozacik! Trzeba jednak przyznać, że piłka leciała w sam środek bramki. Nie miała prawa zaskoczyć golkipera.

32' - Ponad pół godziny za nami, a Słowacja na razie nie istnieje na boisku w Saint-Etienne. Ale w piłce liczy się to, co w sieci. Wystarczy jedna udana kontra. Czujny musi być Joe Hart, który jest bezrobotny w pierwszej połowie.

29' - Nic z tego. Piłkę wybił Hamsik.

28' - Wciąż cisną Anglicy, ale brakuje celnych strzałów. Może po tym rzucie rożnym?

25' - Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Pecovskiego. Faulował Vardy'ego, gdy ten pędził na bramkę Kozacika.

23' - Próbuje jednak grać dalej! Zmienił koszulkę i będzie miał nadzieję, że opatrunek w nosie się utrzyma.

Wciąż Pekarik przebywa poza boiskiem, chyba ma złamany nos. Tak wyglądał chwilę po starciu:

20' - Ależ brzydko Bertrand potraktował łokciem Pekarika. Słowakowi leci strumień krwi z nosa!

18' - Błąd Kozacika! Nie wyszedł do podania, pozwalając Vardy'emu dopaść do piłki. Bramkarz ma szczęście, że wybronił sytuację sam na sam!

16' - Słowacja wyraźnie ogranicza się dzisiaj do kontrataków. To Anglia prowadzi grę i stwarza sobie groźne sytuacje. Podopieczni Hodgsona muszą jednak uważać na tyły, bo wchodzą wysoko na połówkę rywali.

13' - Prezes Legii słusznie zwrócił uwagę na ustawienie Dudy. Ma być tą fałszywą "dziewiątką" Słowaków, ale na razie stoi osamotniony z przodu, a o górne piłki raczej nie powalczy. Musi się cofnąć i szukać rozegrania w linii pomocy.

11' - Kozacik ofiarnie interweniował! Sturridge już dopadał do bezpańskiej piłki, lecz czujny bramkarz Słowaków uprzedził napastnika Liverpoolu. Kosztowało go to trochę zdrowia...

9' - Już pokazał się z dobrej strony lider Słowaków Hamsik. Jego sprytne podanie trafiło w głowę Maka, bo nie można tego nazwać przyjęciem.

7' - Vardy! Blisko szczęścia był snajper po dośrodkowaniu Clyne'a. Musiał uderzać kolanem, a prawie udało mu się skierować piłkę do siatki.

4' - Słowacy gubią się na samym początku spotkania. Anglicy ruszyli do przodu i już dwukrotnie wpadli w pole karne rywali.

1' - GRAMY!

Mecz rozgrywany jest na stadionie w Saint-Etienne. Czy na tym samym obiekcie Polska zmierzy się ze Szwajcarią w 1/8 finału?

Piłkarze wychodzą na murawę. Przed nami hymny, prezentacje składów, a później początek meczu!

W kadrze Anglików szczęście przynosi Jordan Henderson. Gdy pomocnik Liverpoolu gra, reprezentacja Hodgsona nie przegrywa! Tak przynajmniej było w ostatnich 12 spotkaniach.

Obie ekipy mają swoiste talizmany w swoim składzie. W Słowacji takim jest Marek Hamsik. Ta reprezentacja wygrała sześć ostatnich spotkań, w których Hamsik wpisywał się na listę strzelców. Dla przykładu, tak było w poprzednim spotkaniu z Rosją (2:1).

Dziś trzymamy kciuki za Anglików! Dlaczego? To bardzo proste. Jeśli Słowacja przegra, to Polska, Niemcy, Chorwacja i Węgry na sto procent awansują do 1/8 finału!

Sporo zmian postanowił przeprowadzić selekcjoner Anglików Roy Hodgson. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie na Euro 2016 zagrają Clyne, Bertrand, Henderson, Wilshere, Sturridge oraz Vardy. Paru piłkarzy dostało odpoczynek, a paru zasłużenie straciło miejsce w składzie, jak np. Sterling, któremu kibice z Wysp kupili nawet... bilet powrotny do domu :)

Zaczynamy od składów. Słowacja zagra podobnie jak w poprzednim meczu z Rosją. Znów w wyjściowej jedenastce zobaczymy pomocnika Legii Warszawa Ondreja Dudę!

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu grupy B Euro 2016 Słowacja - Anglia!
False 2862 True 1 2016-06-20 20:43:29 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora