SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Michał Kopczyński: Przejdziemy Finów! Bez Vadisa i karnych

Michał Kopczyński: Przejdziemy Finów! Bez Vadisa i karnych

12.07.2017, godz. 02:00
Michał Kopczyński, Legia Warszawa
Michał Kopczyński podczas meczu Legia Warszawa - Arka Gdynia 1-1 (3-4) o Superpuchar Polski foto:

Nie wiem, czy przeciwko Mariehamn podejdę do karnego. Mały uraz po pudle w Superpucharze z Arką pozostał. Ale wierzę, że do "jedenastek" nie dojdzie, bo sprawę awansu rozstrzygniemy wcześniej. Oby już w środowym meczu - mówi nam kapitan mistrzów Polski Michał Kopczyński (25l.) przed wylotem do Finlandii na pierwsze starcie z IFK Mariehamn w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

"Super Express": - Niektórzy twierdzą, że bez Vadisa Odjidji-Ofoe, który odszedł do Olympiakosu, siła ofensywna Legii spadła o 30-40 procent. Zgadzasz się?

Michał Kopczyński: - Vadis to kapitalny piłkarz! Ale Legia dawała sobie radę przed jego przyjściem do Warszawy, poradzi sobie i teraz. Mieliśmy czas, żeby oswoić się z myślą, że odejdzie. Myślę, że albo w jego miejsce przyjdą nowi zawodnicy, albo trener tak ustawi zespół, żeby strata Vadisa była jak najmniej odczuwalna.

- Jeden nowy zawodnik już doszedł - Krzysztof Mączyński. I to ty będziesz musiał z nim konkurować o miejsce w środku pomocy.

- To etatowy reprezentant Polski i na pewno mogę się od niego wiele nauczyć. Ale nie położę się i nie oddam miejsca w składzie za darmo.

Zobacz: Legia rozpoczyna walkę o Ligę Mistrzów. "Chcemy powtórzyć sukces"

- Porażka w Superpucharze z Arką nie odbije się na waszej postawie w meczu z Mariehamn?

- Jeśli nawet, to tylko pozytywnie. Pokażemy, że jesteśmy dobrze przygotowani i gotowi do walki, to wyzwoli w nas złość. W meczu z Arką byliśmy lepsi, zabrakło tylko trochę szczęścia w karnych.

- Jeżeli przejdziecie Finów i trzecią rundę eliminacji Ligi Mistrzów, to w czwartej możecie trafić na Olympiakos z Vadisem i trenerem Besnikiem Hasim, który pierwszy postawił na ciebie w Legii.

- Trenerowi Hasiemu zawsze będę to pamiętał. Kiedy chciałem iść na wypożyczenie, powiedział: "Zostań, będziesz grał". I mi zaufał. Dwumecz z Grekami byłby ciekawą konfrontacją, ale wolałbym uniknąć Olympiakosu. To bardzo dobra drużyna i raczej nie bylibyśmy faworytem tego starcia.

- Jak kapitan zmobilizuje kolegów do walki w Mariehamn?

- Wszyscy pamiętamy smak Ligi Mistrzów. Emocje, stadiony, rywali. I naprawdę nie trzeba nikogo mobilizować. Wiemy, że aby znów zagrać z najlepszymi, trzeba przejść Finów. Więc zamiast gadać, po prostu to zróbmy!

Źródło: X-NEWS
autor: Rozmawiał Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: