SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Arkadiusz Milik nie zagra na młodzieżowym Euro? Trener Napoli przeciwny!

Arkadiusz Milik nie zagra na młodzieżowym Euro? Trener Napoli przeciwny!

17.03.2017, godz. 18:30
Arkadiusz Milik, reprezentacja
Arkadiusz Milik foto: CYFRASPORT

Już w czerwcu w Polsce zostaną rozegrane młodzieżowe mistrzostwa Europy, a kibice biało-czerwonych mają nadzieję na dobry występ naszej reprezentacji. Jej największymi gwiazdami mieli być dwa gracze Napoli - Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński - ale niewykluczone, że klub zablokuje im tę możliwość! A konkretnie trener Maurizio Sarri, który chce, by byli w stu procentach gotowi na kolejny sezon.

Euro U-21 startuje już w czerwcu i trzeba przyznać, że mecze tego turnieju cieszą się ogromną popularnością. A szczególnie występy biało-czerwonych. Kibice błyskawicznie wykupili bilety na spotkania kadry Marcina Dorny, ale to nie dziwi - mistrzostwa Europy to w końcu turniej niezwykle prestiżowy. Dlatego też w barwach naszej reprezentacji mieli wystąpić najlepsi z młodych zawodników - nawet ci, którzy mają już za sobą występy w kadrze "A".

Największymi gwiazdami nie tylko naszej reprezentacji, ale też całego turnieju, mieli być dwaj zawodnicy Napoli - Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Obaj deklarowali już chęć gry na Euro, ale... wcale nie jest pewne, czy na nim wystąpią! Klub może bowiem zablokować im tę możliwość.

- W przyszłym sezonie chcę go mieć gotowego na sto procent. A nawet sto jeden! - przyznał trener neapolitańczyków Maurizio Sarri nawiązując do ewentualnego powołania dla Milika. Niewykluczone więc, że w przypadku Zielińskiego zadecyduje podobnie. A w takich przypadkach UEFA stawia sprawę jasno - kluby nie mają obowiązku puszczania zawodników na mecze reprezentacji czy takie turnieje.

Jeśli obaj gracze Napoli faktycznie nie dostaliby zgody na wyjazd, byłaby to wielka strata dla reprezentacji. Szczególnie w obliczu bardzo trudnego wyzwania, jakim będzie gra w fazie grupowej ze Słowacją, Anglią i Szwecją.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dniach 16-30 czerwca. Finał odbędzie się w Krakowie na stadionie miejscowej Cracovii.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: