SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Piotr Zieliński opowiada o swoim idolu, Euro 2016 i Liverpoolu

Piotr Zieliński opowiada o swoim idolu, Euro 2016 i Liverpoolu

05.05.2016, godz. 17:23
Piotr Zieliński chciałby zagrać w Liverpoolu Juergena Kloppa
Piotr Zieliński chciałby zagrać w Liverpoolu Juergena Kloppa foto: EAST NEWS

Piotr Zieliński dobrą grą w Empoli wyrobił sobie markę na piłkarskim rynku. Już teraz zgłaszają się po niego wielkie kluby, a najbardziej zainteresowany jest Liverpool. Co polski pomocnik sądzi o Juergenie Kloppie? Jak ocenia swoje szanse występu na Euro 2016 i kto jest jego idolem? Na te pytania odpowiedział w rozmowie z portalem "WhoScored.com".

Piotr Zieliński to w tym momencie jeden z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia w Serie A. I to nie tylko my tak uważamy. Portal "WhoScored.com" specjalizuje się w szczegółowej analizie zawodników, wynajdywaniu ich sił i słabości. Na podstawie rozmaitych algorytmów po każdym meczu wystawia precyzyjną notę. W tym sezonie we Włoszech Polak uzyskał średnią 7.20 i wyraźnie wyprzedza swoich rówieśników.

Ostatnio głośno zrobiło się o ofercie Liverpoolu za Zielińskiego. Ponoć klub z Anglii jest w stanie zapłacić za niego aż 15 mln euro! - Klopp to jeden z najlepszych trenerów na świecie i praca z nim byłaby dla mnie zaszczytem - mówił pomocnik Empoli. Dodał także, że we Włoszech jego największym idolem jest Paul Pogba z Juventusu Turyn, który "ma wszystko". Jak Zieliński ocenił swoje szanse gry podczas Euro 2016? - Jeśli wciąż będę się dobrze spisywał w Empoli to mam nadzieję, że zasłużę na miejsce w wyjściowym składzie - zakończył.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: