SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Robert Lewandowski wrócił do Poznania!

Robert Lewandowski wrócił do Poznania!

16.03.2017, godz. 10:01
Robert Lewandowski, Lech Poznań
foto: CYFRA SPORT

Robert Lewandowski Lechowi Poznań zawdzięcza bardzo dużo. To właśnie z "Kolejorza" wybił się do wielkiej piłki. Fantastyczna gra w Wielkopolsce była przepustką dla kapitana reprezentacji Polski do transferu do Borussii Dortmund. Po latach "Lewy" wrócił do Poznania w nieco innej roli niż etatowego snajpera.

Robert Lewandowski do Lecha Poznań trafił w czerwcu 2008 roku. Znicz Pruszków za obecną gwiazdę światowej piłki dostał od "Kolejorza" trzysta osiemdziesiąt tysięcy euro. Jak się później okazało, klub z Wielkopolski zrobił na "Lewym" złoty interes. Nie dość, że snajper pomógł w zdobyciu kilku trofeów, to został sprzedany w 2010 roku do Borussii Dortmund za niespełna pięć milionów euro! Obecnie jest gwiazdą Bayernu Monachium, a jego wartość wycenia się na około pięćdziesiąt milionów euro.

W barwach "Kolejorza" kapitan reprezentacji Polski zagrał osiemdziesiąt dwa razy. Dla poznaniaków strzelił czterdzieści jeden goli, a przy dwudziestu asystował. Po latach wrócił do stolicy Wielkopolski. Jednak nie po to, by grać w Lechu, a zarobić kolejne wielkie pieniądze. Wziął udział w reklamie szamponu Head&Shoulders, której tłem jest stadion przy ulicy Bułgarskiej.

Portal wirtualnemedia.pl, który poinformował o klipie z udziałem Lewandowskiego, przypomniał także, że w kampanii producenta wzięła udział żona "Lewego" - Anna. Akcja marketingowa zaczęła się już w listopadzie ubiegłego roku.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: