SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna reprezentacja Robert Lewandowski wrócił do Poznania!

Robert Lewandowski wrócił do Poznania!

16.03.2017, godz. 10:01
Robert Lewandowski, Lech Poznań
foto: CYFRA SPORT

Robert Lewandowski Lechowi Poznań zawdzięcza bardzo dużo. To właśnie z "Kolejorza" wybił się do wielkiej piłki. Fantastyczna gra w Wielkopolsce była przepustką dla kapitana reprezentacji Polski do transferu do Borussii Dortmund. Po latach "Lewy" wrócił do Poznania w nieco innej roli niż etatowego snajpera.

Robert Lewandowski do Lecha Poznań trafił w czerwcu 2008 roku. Znicz Pruszków za obecną gwiazdę światowej piłki dostał od "Kolejorza" trzysta osiemdziesiąt tysięcy euro. Jak się później okazało, klub z Wielkopolski zrobił na "Lewym" złoty interes. Nie dość, że snajper pomógł w zdobyciu kilku trofeów, to został sprzedany w 2010 roku do Borussii Dortmund za niespełna pięć milionów euro! Obecnie jest gwiazdą Bayernu Monachium, a jego wartość wycenia się na około pięćdziesiąt milionów euro.

W barwach "Kolejorza" kapitan reprezentacji Polski zagrał osiemdziesiąt dwa razy. Dla poznaniaków strzelił czterdzieści jeden goli, a przy dwudziestu asystował. Po latach wrócił do stolicy Wielkopolski. Jednak nie po to, by grać w Lechu, a zarobić kolejne wielkie pieniądze. Wziął udział w reklamie szamponu Head&Shoulders, której tłem jest stadion przy ulicy Bułgarskiej.

Portal wirtualnemedia.pl, który poinformował o klipie z udziałem Lewandowskiego, przypomniał także, że w kampanii producenta wzięła udział żona "Lewego" - Anna. Akcja marketingowa zaczęła się już w listopadzie ubiegłego roku.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: