SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Zbigniew Boniek wbił szpilkę Tomaszowi Hajcie. Wyśmiał go też... Pedro Pauleta!

Zbigniew Boniek wbił szpilkę Tomaszowi Hajcie. Wyśmiał go też... Pedro Pauleta!

21.06.2017, godz. 12:09
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: CYFRA SPORT

Zbigniew Boniek znany jest ze swojej złośliwości. Dlatego gdy podczas jednego z meczów Euro U-21 w Gdyni spotkał legendarnego napastnika Pedro Pauletę, efekt mógł być tylko jeden. "Zibi" postanowił wbić szpileczkę Tomaszowi Hajcie i najpierw sam go wyśmiał, a później poprosił Portugalczyka, by pozdrowił obecnego komentatora Polsatu, którego niemiłosiernie ogrywał na mundialu w 2002 roku.

Ten mecz pamięta chyba każdy kibic, który na początku XXI wieku dopingował polską reprezentację. Bo o takich traumatycznych wydarzeniach trudno zapomnieć. Na mistrzostwach świata w Korei i Japonii w 2002 roku biało-czerwoni mierzyli się w grupie m.in. z Portugalią. Właśnie z tym zespołem w drugiej kolejce spotkań grali mecz o wszystko, bo kilka dni wcześniej przegrali z Koreą Południową 0:2. Ale przeciwko Luisowi Figo i spółce nie mieli wówczas najmniejszych szans i polegli aż 0:4. Polskiej obronie dał wtedy popalić Pedro Pauleta, który zdobył hat-tricka i ogrywał jak dzieci takich zawodników jak Tomasz Hajto czy Tomasz Wałdoch.

Od tamtego starcia minęło już piętnaście lat, ale znów głośno zrobiło się o nim dzięki... Euro U-21. A konkretnie dzięki meczowi Polska - Szwecja i komentarzu pracującego w Polsacie Hajty, który ostro krytykował Pawła Dawidowicza. Wielu kibiców natychmiast przypomniało byłemu reprezentantowi słynny mecz z Portugalią i na tej podstawie doszło do wniosku, że on sam przed laty też nie prezentował zbyt wysokiego poziomu piłkarskiego, dlatego nie powinien tak surowo oceniać młodego zawodnika.

A dzień później szpileczkę 44-latkowi wbił nawet Zbigniew Boniek. Prezes PZPN pojawił się na Stadionie Miejskim w Gdyni, gdzie w meczu fazy grupowej Euro U-21 Portugalia grała z Hiszpanią. A los chciał, że obok niego w jednej z lóż zasiadł... Pedro Pauleta! "Zibi" natychmiast to wykorzystał i wrzucił na Twittera zdjęcie z nazwiskiem Portugalczyka i komentarzem "Tomek Hajto go pamięta", a później poprosił byłego znakomitego snajpera, by pozdrowił komentatora Polsatu. - Hajto, trzy! - rzucił roześmiany Pauleta nawiązując do swojego hat-tricka w meczu z Polską, a to wyraźnie spodobało się Bońkowi, który nie krył rozbawienia całą sytuacją.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: