Cristiano Ronaldo

Autor: AP PHOTO Cristiano Ronaldo

Euro 2024

Portugalia wyszarpała zwycięstwo z Czechami. Francisco Conceicao bohaterem spotkania

2024-06-18 22:59

Pierwsza połowa w spotkaniu Czechów z Portugalią nie mogła porwać kibiców. Widowisko było bezbarwne, jednak przeważała Portugalia. Niespodziewanie w 62. minucie na listę strzelców wpisał się Lukas Provod, jednak radość Czechów nie trwała długo, ponieważ kilka minut później gola samobójczego strzelił Robin Hranac. W 87. minucie Portugalczycy pokonali czeskiego bramkarza, jednak okazało się, że Cristiano Ronaldo był na pozycji spalonej. Natomiast walczyli do końca, co udało się za sprawą Francisco Conceicao, który dwie minuty po wejściu został bohaterem tego starcia strzelając zwycięskiego gola.

Portugalia - Czechy 2:1 (0:0)

Bramki: Provod (62'), Hranac (69'), Conceicao (90+2')

Kartki:

Żółte: Leao, Schick, Conceicao

Czerwone:

Portugalia: Costa - Dalot (Inacio 63'), Pepe, Dias - Cancelo (Semedo 90'), Silva, Fernandes, Vitinha (Conceicao 90'), Mendes (Neto 90') - Ronaldo, Leao (Jota 63')

Czechy: Stanek - Holes (Chory 90+3'), Hranac, Krejci - Coufal, Sulc (Sevcik 79') , Soucek, Provod (Barak 79'), Doudera - Kuchta (Lingr 60'), Schick (Chytil 61')

Portugalia - Czechy

Witamy w kolejnym spotkaniu w ramach Euro 2024! We wtorkowy wieczór Portugalia powalczy o punkty z Czechami. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 21:00. Zapraszamy!

Niespełna kwadrans dzieli nas od pierwszego gwizdka na stadionie w Lipsku!

W takim składzie mecz rozpocznie reprezentacja Portugalii!

Ich rywale wystąpią w takim zestawieniu!

Portugalia oraz Czechy wyszli na murawę i za chwilę wybrzmią hymny obu państw!

Sędzią tego spotkania jest Marco Guida.

1'

Zaczynamy!

1'

Portugalczycy od razu przenoszą piłkę na połowę rywali, jednak ci szybko przejmują inicjatywę i wymieniają futbolówkę pod polem karnym ekipy z Cristiano Ronaldo na czele.

3'

Spokojne na razie tempo gry, Portugalczycy rozpoczynają akcję od własnej bramki. Pierwsza akcja w polu karnym Czechów, jednak bez oddanego strzału.

5'

Widać, że Czesi będą liczyć na kontrataki, którymi mogą zagrozić Portugalczykom.

6'

Pierwszy rzut rożny dla Portugalii.

7'

Próba ze stałego fragmentu błyskawicznie wyjaśniona przez defensywę czeską.

8'

Pierwszy strzał Cristiano Ronaldo! Jednak piłka poszybowała obok bramki.

11'

Podanie prostopadłe do Cristiano Ronaldo, Portugalczyk padł na murawę, ale nie było mowy o faulu w tym momencie.

14'

Wyższy pressing Portugalczyków. Czesi gubią się i może to spowodować szansę dla rywali.

16'

Portugalczycy na razie szukają za wszelką cenę w polu karnym Ronaldo, jednak wszystkie próby zakończyły się do tej chwili niepowodzeniem.

20'

Czesi na razie zamknięci na własnej połowie. Portugalczycy mają coraz więcej okazji.

23'

Kolejny stały fragment gry dla Portugalii i ponownie znakomicie Czesi spisali się w defensywie.

24'

Fernandes uderza z daleka! Piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką.

27'

Czesi wyszli do przodu, próbują przejąć inicjatywę i zagrozić bramce rywali.

31'

Na razie o wiele spokojniejsze jest to spotkanie niż mecz pomiędzy Turcją i Gruzją.

32'

RONALDO! CO ZA SYTUACJA PORTUGALCZYKA! FANTASTYCZNA INTERWENCJA CZESKIEGO BRAMKARZA!

37'

Przerwa w grze, Soucek leżał na murawie, ale na szczęście szybko się pozbierał.

40'

Bardzo dobra reakcja sędziego.

39'

Pierwsza żółta kartka! Leao ukarany za to, że próbował wymusić rzut wolny.

44'

Ostatnie minuty pierwszej części spotkania.

45+1'

Kolejny strzał Ronaldo! Jednak pewna interwencja czeskiego bramkarza.

45+1'

Koniec pierwszej części spotkania!

Tak wyglądała najlepsza akcja w pierwszej połowie.

46'

ZACZYNAMY! Miejmy nadzieje, że będzie to bardziej emocjonująca połowa.

46'

Dalot oddaje strzał zza pola karnego, jednak wysoko nad bramką rywali.

48'

Portugalia z kolejnym atakiem, jednak zakończyło się to wybiciem na rzut rożny.

50'

Szansa dla Czechów. Schick pomylił się i od bramki wznowi Costa.

52'

Kolejny strzał na bramkę Stanka, ale wysoko nad bramką Bernardo.

54'

Portugalczycy są bezwzględni, za każdym razem po przejęciu piłki przez Czechów od razu odzyskują futbolówkę bez większego trudu.

56'

Świetne podanie Fernandesa do Ronaldo, ale nie zdołał 39-latek pokonać Stanka.

58'

Rzut wolny dla Portugalii uderza Ronaldo! Ale wprost w ręce Stanka.

60'

Szansa! Bernardo zamiast strzelać szukał Ronaldo, nie był to dobry pomysł...

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!

62'

Czesi zaskoczyli Portugalczyków tym strzałem zza pola karnego!

63'

Lukas Provod bohaterem tej akcji!

67'

Nic nie wskazywało na to, że Czesi strzelą bramkę, jako pierwsi, jednak pokazali, że najważniejsza jest skuteczność, a nie kontrola pod bramką rywali.

69'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Błąd defensywy czeskiej i mamy remis.

71'

Portugalia może teraz pójść za ciosem i wyszarpać te trzy punkty w tym meczu.

77'

Czesi nie zamierzają się poddawać kolejny atak pod polem karnym Portugalii, jednak po chwili strata.

78'

Vitinha uderzył z daleka, Stanek wybił piłkę na rzut rożny.

79'

Nieudany stały fragment gry w wykonaniu Portugalii. Niespełna kwadrans do końca regulaminowego czasu gry.

82'

Ronaldo nie ma łatwego życia. Defensywa czeska nie odstępuje go na krok. 39-latek robi wszystko, aby tylko wpisać się na listę strzelców.

82'

Kolejna okazja dla Czechów! Jednak żaden ze strzałów nie zagroził bramkarzowi Portugalii.

85'

Minuty dzielą nas od zakończenia tego spotkania. Czy któraś z drużyn wywalczy komplet punktów?

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cristiano Ronaldo w słupek, ale po chwili dobił to Jota!

88'

Ronaldo był na spalonym!!! Nie ma bramki!

89'

Co za historia! Portugalia była przekonana, że obejmie prowadzenie, ale słuszna decyzja sędziego.

90+1'

Czesi walczą! Sytuacja sprzed kilku minut dodała im wiatru w żagle.

90+2'

Conceicao!!! GOOOOOOOOOOOOL! Co za wejście Portugalczyka!

90+5'

KONIEC! Portugalia wyszarpała to zwycięstwo w ostatnich minutach!

To już wszystko na dziś z naszej strony. Zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl.

Portugalia - Czechy WYNIK NA ŻYWO Relacja live z Euro 2024 w Niemczech

Mistrzowie Europy z 2016 roku w ostatnim meczu pierwszej kolejki fazy grupowej zmierzą się z Czechami. Ostatni raz starcie obu zespołów miało miejsce, podczas Ligi Narodów UEFA w 2022 roku, wówczas w dwumeczu Portugalia rozgromiła rywali aż 6:0. Na pewno jest to ważne wydarzenie dla Cristiano Ronaldo, który jako pierwszy piłkarz w historii zagra na sześciu imprezach Euro z rzędu. Faworytami są bez wątpienia podopieczni Roberto Martineza. Patrząc na bezpośrednie pojedynki jedyny raz Czesi pokonali Portugalię w 1996 roku po bramce Karela Poborsky'ego.